Recommended Posts

Imam mali problem sa kvacilom...posle nekog vremena, kad stanem negde, kvacilo se ne vrati samo i posle 10sekunde vrati se odjednom, izgleda da se otpusti, i pre nego sto ga palim, nadrukam ga upalim radi normalno a pre toga je jedva upadao u brzine i posle 2-3 voznje isto, izgleda da su ti cilindri nego me zanima sta ostali misle i da li se to lako skida, tj menja...Pitam da mi objasne ljudi koji su imali iskustva s tim jer vise da molim "majstore" necu, od sad radim sve sam pa cu sve i da naucim, sam cu da menjam ako mogu, i ako sjebem ja sam sjebao i nije mi krivo :) Ili cu da ga promenim, ili cu da ga userem trece nema :) Hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites

dobar tutorial, mozes probati donji samo jer je on lak bas za skidanje, pa ako ne resi problem menjaj i gornji cilindar. Obavezno kupi wd40 sprej za srafove cevi, znaju da zapeknu i da se skenjaju pri odvijanju tj pokusavanju odvijanja.

Link to post
Share on other sites

Sad sam bio na kanal, procureo mi je cilindar na menjacu, bas se vidi :) E drug ima cilindar od 2.0 e34 i kratak je, od koje petice pase cilindar ili moram bas za 3.6 da trazim, ali koliko sam video na jednu kockicu 2.5 isti je cilindar kao kod mene, duguljast onako...Savet neki? :)

Link to post
Share on other sites

Pa po fabrickom broju pise da za 3.6 pase samo od 3.6

http://bmwfans.info/parts-catalog/E34-Sedan/Europe/M5_3.6-S38/L-M/browse/clutch/clutch_control/#2226484_12

E sad mozda zna neko da li moze neki drugi da se stavi, ili da probas da rasturis oba, ako je zdrav cilindar unutra da samo prrebacis gumicu

Link to post
Share on other sites

Pa po fabrickom broju pise da za 3.6 pase samo od 3.6

http://bmwfans.info/parts-catalog/E34-Sedan/Europe/M5_3.6-S38/L-M/browse/clutch/clutch_control/#2226484_12

E sad mozda zna neko da li moze neki drugi da se stavi, ili da probas da rasturis oba, ako je zdrav cilindar unutra da samo prrebacis gumicu

Moracu ipak tako, da uzmem od 2.5 i da ga rasturim i da zamenim te gumice ili sta vec je otislo na moj cilindar, nema mi druge :) Hvala u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li bi mogao taj da se stavi, ali ako hoces da prebacis samo klip sa gumicom onda trazi cilindar od kocke, imas spisak na dnu strane od cega odgovara.. Jesi otvorio tvoj cilindar, nije zardjao iznutra?

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li bi mogao taj da se stavi, ali ako hoces da prebacis samo klip sa gumicom onda trazi cilindar od kocke, imas spisak na dnu strane od cega odgovara.. Jesi otvorio tvoj cilindar, nije zardjao iznutra?

Nisam ga skinuo, samo sam video tu gde se srafi da curi ulje, ovih dana cu da ga skinem i videcu sta je dobro na njemu vec sam narucio od kockice 2.5 taj cilindar 20e je, pa javljam ovih dana sta sam uradio

Link to post
Share on other sites