Recommended Posts

juce sam se vozio ceo dan (inace auto radi samo na plin) dodjem kuci i reko aj da probam da ga osposobim da radi na benzin cackao nesto oko pumpe i probam da ga upalim par puta na benzin ,nije hteo i batalim, pokusam da upalim na plin kad on nece ni na plin, samo vergla ko lud i nista,danas skinem svecice (uzgred ngk-a su)i ona najbliza

sofersajbni sve mokra od benzina ,ostale suve ko barut, kontam presisao , kako da ga upalim sad ,sta da mu radim :blink: ???

Link to post
Share on other sites

@Casper- probacu to sutra samo mi kazi koliki treba da bude zazor ,kod mene su ove ngk-bkr6ek.jpgnije ista oznaka ali ovakve sa dva pipka

@Boban- moracu to da sredim pod hitno mnogo me nervira ovo paljenje na plin ;)

Link to post
Share on other sites

ocistio svecice vratio pokusao da upalim na plin opet nece, samo vergla i nista , izvadio svecice ponovo sad su suve sve 4, proverio sam ventil na isparivacu pusta plin, proverio klapnu protokomera i ona je dobra i ide lagano nigde ne glavi, proverio sam i klapnu leptira gasa i ona je u redu ali i dalje nece da upali , koji mu je djavo :blink:

Link to post
Share on other sites

ma ima plin boca do pola puna ,jebo me otac i ko me tero da diram a auto radio :punish: , a svecice nisam hteo da stelujem :D

Link to post
Share on other sites

malopre sam proveravao nesto i izgleda da nema struje na svecicama , izvadio sam svecicu i stavio je na kabal i zaverglao i nema varnice uopste :blink: sta sad da gledam i odakle krece struja na svecke ,sta da proveravam, i kako to moze tek tako da se izgubi struja :blink: da nije nesto komp pobrljavio ?

Link to post
Share on other sites

malopre sam proveravao nesto i izgleda da nema struje na svecicama , izvadio sam svecicu i stavio je na kabal i zaverglao i nema varnice uopste :blink: sta sad da gledam i odakle krece struja na svecke ,sta da proveravam, i kako to moze tek tako da se izgubi struja :blink: da nije nesto komp pobrljavio ?

a jel si prislonio svecicu na masu?

Link to post
Share on other sites

skini kabal i stavis prst,neko nek zavergla auto...

:D PA NISAM JA BRE VEVERICA :P

prislonio sam svecicu na izduvnu granu ona je gvozdena mislim to je isto ko i masa ,zar ne?

Link to post
Share on other sites

imam unimer el moze sa njim i reci mi koje vrednosti treba da pokazuje ispravna bobina ?

skini kabal sa raz kape,stavi u bob, izvadi svecicu prisloni metalni deo na motor pa vidi dal tad baca varnicu.

Link to post
Share on other sites

skini kabal sa raz kape,stavi u bob, izvadi svecicu prisloni metalni deo na motor pa vidi dal tad baca varnicu.

e probao sam ovako kako si mi reko i baca varnicu svecica ali kad vratim sve kako treba nema varnice ni na jednoj svecici proverio sam sve 4, da li to znaci da je razvodna ruka mulo ?

Link to post
Share on other sites

E jebiga pre nekoliko dana rasklopio m40 i bacio kapu u smece mislio nikom nece trebati

pa to tako ide ;) nema veze snacicu se vec :)

Link to post
Share on other sites

evo slika moje kape pa mi recite sta ne valja ,da li oba ova dela ili samo jedan od njih

ovde sve izlizan ovaj metalni deo

img20140711185816111.jpg

img20140711185829714.jpg

ovde ovi pipci nisu toliko izlizani ali ima malo na sredini kao kanalic

img20140711185843040.jpg

img20140711185917166.jpg

i sad ne znam da li ovo treba da dodiruje jedno drugo ali kod mene ima previse prostora

img20140711230943173.jpg

inace sama kapa nije nigde prsla ili polomljena bar nema da se vidi

Link to post
Share on other sites

zamenio sam razvodnu ruku ,stavio novu i ponovo nece da upali i dalje nema varnice na svecicama :blink: da li neko ima ideju sta da proveravam sledece ?

Link to post
Share on other sites