Recommended Posts

Mislim da sam nacuo da ako se ne pojavis na prvom sudjenju koje ti je vec u zapisniku zakazano, odmah te osude jer racunaju da nisi imao primedbe nikakve cim se nisi pojavio. Takodje sam cuo da zastarevanje sada traje 4 godine.

Link to post
Share on other sites

to za registraciju jos uvek nije aktuelno i ko zna kad ce biti. Za neke prekrsaje(ne znam koja vrsta) ako te ne nadju jednom ili dva puta, okace na tablu i smatra se da si obavesten. Najgora opcija je ako ti konstatuju da ne zivis na toj adresi pa te stave na poternicu a onda je problem i vadjenje pokazne za bus.

Zastarevanje i dalje nastupa posle dve godine, samo u zavisnosti od opstine(policijske stanice) i azurnosti, negde je moguce izbegavat a ne gde ne. U ostalom kao i sve u ovoj drzavi.

Link to post
Share on other sites

Hapsen sam vec 5 puta (ozbiljno) zbog neplacenih prekrsaja. Od svih 5 puta, 4 sam se izvuko na zastarevanje, jedna od tih je bila 125.000,00 RSD, a 1 sam morao da platim. Uhapsen sam svaki put kad sam otisao u MUP da ili registrujem neki auto ili po neka licna dokumenta. Funkcionise to u Nisu vec par godina. Sto se zastarevanja tice, to zavisi od tezine prekrsaja. Imate to na netu. Ko nema u vuglu ima u googlu.

Link to post
Share on other sites

Mešate stvari ljudi...

Prvo, apsolutno zastarevanje je dve godine za sve prekršaje, nema veze koji je kakav.

Drugo, presuda u odsustvu može samo ako primate pozive a nepojavljujete se. Ako ne primate pozive, ne mogu da presude u odsustvu, ali mogu da pozovu preko oglasne table (i onda se vratite na rethodnu rečenicu), da šalju policiju da vas traži i ako niste na adresi da lupe fiktivnu adresu. Meni su je lupili ne ne mogu da registrujem kola (niti bilo šta u SUPu sem lične karte, ako je izgubim moraju da mi daju, a banke i busplus rade bez problema), al ću ići da se javim sudiji da se to skine, a suđenje nek ide svojim putem. SUP na mojoj opštini je ažuran sa fiktivnim adresama, nisu svi isti. Znači zbog izbegavanje nećeš moći da registruješ auto ako je na tebe i sl. ali s obzirom na zabranu od 8 meseci ne vidim što je to problem.

Sem fiktivne, po novom mogu da odbiju registraciju ako imate neplaćenu kaznu...

A za prekršaje se slažem da nema opravdanja, možda sada jeste bilo hitno, al nisi sada naučio da voziš motor nego si to očigledno radio i pre. A ljudi ne shvataju da je zakon brutalan, nema više zezanja ko pre 10 godina. Ranije vozi bez dozvole ili pod zabranom bude novčana kazna ili eventualno produže zabranu, a sada ako to uradiš ode mnogo para, plus nema vožnje preko godinu dana, plus časovi za povratak dozvole...

Link to post
Share on other sites

ma nedaj govnarima pare ,to je sve stoka koja samo trazi neki djavo od nas a nista ne nude ,nema posla nema olaksica nizasta samo DAJ DAJ DAJ ODAKLE BRE, e pa nema ,oprem im ga malo i mene jure evo vec duze vreme bas pre neki dan dolazili da provere da li nisam otiso u inostranstvo komsija reko nemam pojma :D samo ti lepo izbegavaj to i pazi da te ne navataju jer te onda odma vode u aps sa lica mesta , a zastarice posle 2 godine a sto se registracije tice samo prevedi auto ili motor na nekog ko ne pravi prekrsaje (deda baba strina :D ) napravis ovlascenje i nemas frke ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...