paljenje hladnog motora sam se gasi


Recommended Posts

cudno se gasi masina zadnjih mesec dana 523i e39

uplalim ga ujutru i radi 15 sekundi i ugasi se kada ga uplaim opet i dam amalo gasa pomerim auto vise se ne gasi

:pleasantry:

a kada ga malo usturiram odmah posle paljenje malo izadje belog dima pa je sve normalno

da li treba da brinem ili je to nase super kvaliteteno gorivo

Link to post
Share on other sites

Ima li tada nemiran rad, gubi li rashladnu tecnost, jesi li menjao skoro filter za gorivo, cistio pumpu za isto. Dizne jesu li ociscenje. Podji nekim redom, recimo prvo proveri imas li prljavstine i vode u rezervoaru.

Trebas li se brinuti ili ne, pa razmisli sam ako znas da se nijedan auto ne gasi sam od sebe. Bolje spreciti na vreme neke kasnije nezeljene posledice.

Link to post
Share on other sites

nemiran rad i nema bas radi ok ali se ugasi sam odmah ako ga ne vozim u tom momentu kada sam ga upalio samo se ugasi ali cim ga upalim drugi put sve je ok to mi se desava i pole podne

folter nisam menjao skoro samo vazdusne

Link to post
Share on other sites
Senzor bregaste - Camshaft Position Sensor mada moze bit da ti vuce ulje i fals vbazduh kroz CCV.

Prvo ja bih stavio CCV i start from there.

Bez ljutnje ali ko sta radi ti svima vices senzor bregaste,

zameni ti prvo filter goriva, pa kreni redom kao sto je nirvana rekao

Link to post
Share on other sites

0112390009 to ti je broj servisa LAV AUTO i za tvoj auto ciscenje dizni kosta 50e, ocisti dizne i zameni filter goriva ako to vec nisi dugo radio, ne skidaju dizne nego kace onaj aparat i ciste ceo sistem. Da vuce negde fals vazduh onda bi ga vukao i kada je vruc a ne samo kada je hladan. Moj ti je savet da uradis prvo to, bar bi ja tako uradio a ti se jos raspitaj sta moze da bude, e i usput ne bi bilo lose da ocistis i ler ventil jer i on nije sigurno dugo ciscen.

Link to post
Share on other sites
Bez ljutnje ali ko sta radi ti svima vices senzor bregaste,

zameni ti prvo filter goriva, pa kreni redom kao sto je nirvana rekao

Pa to je boljka tih motora.

P.S:

http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticl...-Cam-Sensor.htm

http://forums.bimmerforums.com/forum/showt...41#post12659341

Link to post
Share on other sites