e36 318is Problemi prilikom paljenja


Recommended Posts

Problem je sledeci.

Desava se da kada palim auto, dodje do neke detonacije koja izbaci crevo (lulicu) sa ler ventila.

Ne desava se uvek i ne mogu da ga uhvatim kad je u pitanju, ni kad je skroz hladan ni kada je skroz topao.

Pre svega ovoga je nemirno radio na leru kada ga upalim, treba mu vise od minut da smiri ler gas i da smesti obrtaje na 750. Do tad obrtaji idu od 500 do 1000 i nesto i tako radi neko vreme i polako smiruje dok ne dodje na normalan rad.

Sada je tako isto kada upali a ne izbaci lulicu iz ler ventila.

Dok radi auto kad kuckam ler ventil menja rad, da li to znaci da je on zaprljan pa onda imam ovih problem pri paljenju.

Sta jos moze da bude ako nije ler ventil, jedan majstor mi je rekao da zbog prljavog ler ventila i mozda oslabljene benzinske pumpe izazove tu detonaciju pri paljenju.

Kada se auto upali i podigne malo temperaturu, ne mora do radne, radi odlicno i na leru i u voznji, nema gusenja i nista slicno.

Ima ugradjen plin i cini mi se da na plinu ima za nijansu bolji rad u leru.

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem na m42 b18. Cistio sam step motorce, promenio kablove, promenio svecice i opet isto. Na kraju sam ugradio sekvent plin i detoncije ispod haube su nestale. Desavalo se da nekad prilikom startovanja motora izbije crevce koje ulazi u crevo protokomera sa donje strane. Majstor koji mi odrzava auto mi je rekao da palim auto bez pritiskanja papucice gasa. Nikad vise se to nije desilo. Pre nego odlucis da ugradis sekvent (ako vec nemas sekvent uredjaj) proveri komplet struju jer variranje ler gasa hoce da se javi kad nesto nije u redu sa strujom.

Link to post
Share on other sites

Plin je sekvent. Izgleda da je problem do dizni. Očistio sam ler ventil i dizne, izgleda da je jedna vraćala benzin u usis, sad montiram dizne nazad. Inace loš rad kad je do falsh vazduha, jedno crevo mi je puklo pa je tu vukao. Javljam da li je problem rešen ili agonija traje i dalje :-)

Link to post
Share on other sites

Plinske dizne odlicno rade.

Benzinske dizne ociscene i izgleda da su one bile uzrok detonacija, izgleda da jedna nije lepo zatvarala. Detonacije se za sada vise ne desavaju, ali crkao mi je ler ventil, posle ciscenja radio je jedan dan dobro, ali je i dalje varirao kad se upali, a danas ne radi uopste, gasi se na leru. Kad raskacim ler ventil onda drzi miran gas i stoji na 900-1000 rpm (rezervni mod) posle dodavanja gasa ili voznje lepo smiri na 900-1000 to mi govori da su ostale stvari kao protokomer ili lambda sonda u redu, barem se nadam.

Sutra idem da merim pritisak goriva, i da vidim sta cu da uradim sa ler ventilom, pa javljam dalje. Treba da proverim i kablove i svecice pored ovog sutra. Izvestavacu redovno o stanju :)

Link to post
Share on other sites