Recommended Posts

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje (mozda sam trebao jos sinoc da pitam, pa da me ne izneveri jutros kada sam krenuo na put... :acute: )

Juce sam se vracao sa izleta u prirodu :acute: i uletim u guzvu. Kroz ceo tunel i mosta slobode (Novi Sad) je bila kolona u sve tri trake. I Auto mi se prilicno zagrejao... Kasno sam se setio, tek kada je ves sve bilo gotovo, da ukljucim grejanje unutra da ga malo rasteretim.

Inace, za vreme jeseni, zime i pocetkom proleca auto mi se grejao do prve crte (slika dole 1). Sada kako je pocelo malo toplije vreme ide do prve crte, ali cim sam u guzvi (1. 2. stani...) ode do druge crte (slika dole 1), mada pet to kratko traje.

Ali nazalost sinoc je temperatura otisla malo preko trece crte... (slika dole - kazaljka) Daleko od "crvenog" ali ocigledno ne dovoljno, jer jutros sam trebao da putujem i nisam mogao. Znaci startuje OK, ali se odmah ugasi na leru... Ako ga drzim malo na gasu radi ali cim dodje do lera ugasi se... Sa pola ulice sam se vratio kuci... :preved: Inace zvuk mu je normalan, sve kako treba ali cim ga pustim da padne na ler ugasi se.

Nisam navikao ni da ga palim sa gasom nikad, a kamo li ovako da se gasi...

Da li je moguce da ga je visoka temperatura zeznula...? Mozda protokomer ili tako nesto... Ler mu je prilicno mali (u retkim trenucima kada jeste radio na leru) kao da mu se saug ne ukljucuje, a inace mu se saug ukljucivao i kada je toplo vreme, za kratko, naravno... To sam video po obrtajima koji su bili malo veci, sto sada nije slucaj.

bmwtemperatura2hl1.jpg

Ima li neko isksutva, i koliko je uopste normalno da se zagreje, do koje crte (jer ne pise temperatura)??

E da auto je 325 '89. god.

Link to post
Share on other sites

Poslednje desavanje:

Ako ga upalim i drzim malo gas ~2000 o/min posle nekog vremena radi OK, moze da se vozi normalno, greje se "standardno" do 1. crte, dalje ne dize temperaturu, normalan zvuk, radi grejanje unutra... Samo sto mora da se pali sa gasom i da se drzi tako prvih minut dva...

Da li je moguce da mu ne radi saug...?

Link to post
Share on other sites

Zar je moguce da termostat ne radi? Mislim zimi mi je radio OK, znaci u najhladnijim danima mi posle 5 minuta vec radi grejanje unutrasnjosti, tako i sada. A ako ne gresim, kada termostat ne radi zimi ljudi imaju problema jer ne greje unutra u autu...

Link to post
Share on other sites

Prvo proveri imas li ti rashladne tecnosti. Drugo kada ugasis motor mora ti se automatski zaustaviti i visko, bez onog da se jos malo vrti, znaci klik gasenje i u istom trenutku ti mora stati i visko. Trece kao sto ti je receno, termostat.

Link to post
Share on other sites