Recommended Posts

Nije nimalo jeftino ako hoces da se odradi profesionalno.Treba ti kompletan motor m20 320i sa agregatima (protokomer,komjuter)....To zahteva izduvni lonac sa lamda sondom i katalizatorom.Treba ti menjac za sestaka sa kardanom i odgovarajuci diferencijal,kuplung set m20,druga instrument tabla,druga elektro instalacija,moguce da i hladnjaci nisu isti,treba ti potapajuca pumpa u rezervoaru.....

Link to post
Share on other sites

Nikako to ne radi,nista nije isto,mnogo parica,bolje ga prodaj u takvom stanju i dodaj jos malo evrica i eto dobrog 2.0 ili 2.5.Fabrika ga je napravila da bude 324d a ne 320i!

Link to post
Share on other sites
Nikako to ne radi,nista nije isto,mnogo parica,bolje ga prodaj u takvom stanju i dodaj jos malo evrica i eto dobrog 2.0 ili 2.5.Fabrika ga je napravila da bude 324d a ne 320i!

Sve je to super,ali ne mogu da ga prodam, nikko nece da ga kupi u takvom stanju a ja bas i ne bih da ga poklonim! :)

Link to post
Share on other sites
Nije nimalo jeftino ako hoces da se odradi profesionalno.Treba ti kompletan motor m20 320i sa agregatima (protokomer,komjuter)....To zahteva izduvni lonac sa lamda sondom i katalizatorom.Treba ti menjac za sestaka sa kardanom i odgovarajuci diferencijal,kuplung set m20,druga instrument tabla,druga elektro instalacija,moguce da i hladnjaci nisu isti,treba ti potapajuca pumpa u rezervoaru.....

Sve to stoji, i ja mislim da je bolje stavit istog motora ili prodat taj i uzet drugi auto, benzinac.

Ovako ce ti izac dosta skuplje....

Link to post
Share on other sites

potpisujem

Link to post
Share on other sites

Evo ovako, sto se tice auta generalno dobar je, ima 4 vrata, siber, tamna stakla, alufelne, CB, extra muziku, lajsne, spojlere... Sve je ok sem motora, duva mnogo, curi ulje na glavi, bosista kaze da je i pumpa losa, ne mogu da razvijem brzinu vecu od 120 pa vidite koliko je los motor. Sto se tice paljenja dugo vergla a nekad i ne sastavi. Skoro je moj drug u nekom servisu u Barajevu zamenio los benzinski motor ocarinjenim dizel motorom 2.0, u mercedesu 190 91 god. Zamenili su mu instalaciju, instrument tablu, motor, menjac, izduvnu granu-auspuh, rezervoar. Oni su stare delove zadrzali a te koje su montirali naplatli 500 eura, carinu motora je platio 180, tako da ukupna cifra, ukljucujuci zamenu saobracajne, ne prelazi 700 eura. On je extra zadovoljan uradjenim. Pa sam mislila da tako nesto moze da se uradi i na bmw-u, samo ne znam gde bih to mogla da uradim i koliko bi me to kostalo?

p.s. tu gde je drugar radio rade samo mercedesova vozila

Link to post
Share on other sites

Pa treba da se menja motor (ceo sa sve agregatom, i svim glupostima), menjac, diferencijal, auspuh, instalacija, inst. tabla, nosaci motora, hladnjak, protokomer, rezervoar, lamda sonda, potapajuca pumpa u rezervoaru........ pa onda na sve to klasika, ulje za menjac, ulje za motor, filteri, svecice..... Spisak nema kraja! Raspitaj se malo za cene, a i nece neko da uzima tvoje delove ako su losi ili ako nisu sigurni da to mogu da prodaju!

I nikako ti nece biti kao da je fabricki zato sto su sve to manje vise budzenja!

To ti se uopste ne isplati! Vidi ako moze malo da se sredi tvoj motor ili se raspitaj koliko je generalna za njega pa za toliko umanji cenu! Uzmi te pare i dodaj jos malo i kupi benzinca! :)

Link to post
Share on other sites

cifra ce ti biti veca u tvom slucaju

Link to post
Share on other sites

kupis stranca sa dobrim motorom, on ti je koliko sam upoznat oko 700 eura ako ne jeftiniji, moj prijatelj ce ti to sve prepakovati sa dizela na benzinca za 250 eura. a ako je isti motor kao tvoj, e to je jos mnogo jeftinije za ruke.

u toj varijanti ti ostaje jos mnogo delova, sto za kasnije ako zatrebaju ili za prodaju tj za čupanje :P

Link to post
Share on other sites
kupis stranca sa dobrim motorom, on ti je koliko sam upoznat oko 700 eura ako ne jeftiniji, moj prijatelj ce ti to sve prepakovati sa dizela na benzinca za 250 eura. a ako je isti motor kao tvoj, e to je jos mnogo jeftinije za ruke.

u toj varijanti ti ostaje jos mnogo delova, sto za kasnije ako zatrebaju ili za prodaju tj za čupanje :P

Koji ti je to prijatelj? Znam li ga?

Moze odgovor na pm!

Link to post
Share on other sites