Recommended Posts

zanima me od cega mogu da se odlome peraja na propeleru?naime,desilo se da sam stari,kojem su falila dva,zamenio polovnim ali odlicnim,bez ikakve mane i evo posle 2-3 nedelje slucajno pogledam kad ono vec mu fali jedno!nemam usmerivac vazduha,ali ni u sta drugo ne kaci,a i da kaci zakacio bi redom jedno po jedno i bilo bi nekih vidljivih ostecenja,ako naravno ne bi odlomio i jos koje... nista mi nije jasno! jel se desavalo nekom nesto slicno?

Link to post
Share on other sites

a gde tacno luft u samom visku,pumpa za vodu,sta?kako si resio problem?ps na koliko si peraja ostao na kraju? :) ne,najcudnije mi je sto je,i ako uopste nisam cuo da je zakacio negde,a i vozim lagano uglavnom sad zimi...odlomio samo jedno,a da je zakacio,pri toj nekoj brzini okretanja ostetio bi sve redom valjda,ne?

Link to post
Share on other sites

vidim i ja sad luft posto mu fali to peraje,nije u balansu.dok se okrece lagano dok je hladan,kasnije kad zagreje ne primeti se toliko,ili kad se doda gas...a u samoj osovini ako bi imao lufta to bi bilo do vodene pumpe,ili gresim? nebitno sve to,ali svakako ima mesta svuda da se okrece neometano,mada cudno ali vidim tragove na crevima za plin tj vodu (izvucena su mi tuda uz blok,od isparivaca ka motoru) tacno u visini peraja i linija ide tacno u krug kao ventilator,nisam siguran da li su tu bili i ranije,jer jedva da se nazire.ali to je makar kad auto radi u leru i u mestu,bar dva centimetra udaljeno od ventilatora...nije mi jasno.

Link to post
Share on other sites