Recommended Posts

zasto mi auto dimi kada je ladan dok se ne zagreje kao blesav, izbacuje beli dim a oseca se ulje ili nafta, skroz malo trosi ulja sto je i normalno za matorog dizela, kada sam menjao dihtung poklopca motora video sam malo ulja u usisnoj grani al auto ne duva, to je nabio gore kada mi je karter bio busan pa sam previse dosipao ulja. sta moze da bude, motor je u odlicnom stanju pali ko blesav nikada nisam imao problema

Link to post
Share on other sites

Imas nekoliko razloga zasto auto dimi belo. Jedan je da su mu dizne prljave, kao sto ste rekli a drugi da nije bosch pumpa nastelovana. Moze biti i do ugla paljenja.

U sustini nije skupo cistiti dizne, ali na tako starom autu pre ce biti da je bosch pumpa u pitanju narocito ako imamo u vidu da pritom lose vuce, tacnije max speed mu je daleko od delkasiranog. Ako su ti simptomi onda sta sa ti kazem. Znam da cete ovo zaboleti ali samo ruke za popravku bosch pumpe su 150e plus delovi. Sve u svemu ako je pumpa u pitanju racunaj izmedju 400-700e

Link to post
Share on other sites
samo nove uloshke nikakvo ciscenje, ako se nevaram 12e po komadu

Poslusaj coveka!!!!!!!!! I pumpu cemo ti nastelovati!!! Sve se to resi

Link to post
Share on other sites
Poslusaj coveka!!!!!!!!! I pumpu cemo ti nastelovati!!! Sve se to resi

Jbt, pa bre Miki i prosli put sam ti rekao da se dizne mogu ocistiti i od dizel motora, dok si ti to negirao posto se ti navodno bavis tim poslom. Nakon krace rasprave kada su videli ljudi da ti za to ustvari nemas pojma, izbrisali su postove da se ne brukas.

Jbt nisi znao za dizne a sad se pojavljujes i kao boschista. Nemoj majke ti da pises nesto ako neznas. Ja ako neznam da odgovorim coveku, onda i ne odgovaram vec citam sta drugi ljudi pisu i ujedno se edukujem, ako tako mogu reci.

Da se vratim na temu.

Vidi prijatelju, jedan od najboljih servisa, ako ne i najbolji se nalazi u Novom Milosevu, Zeravici. Odes lepo tamo, oni ce ti ocistiti, zameniti uloske, staviti novu diznu ako se neka ne moze remontovati i sve to po prihvatljivoj ceni koja se i krece oko 10-20e. Ujedno ce ti pregledati i bosch pumpu za DZABE i reci ti jel dobra ili ne i sta se trba odraditi i koliko ce te to kostati. Znaci dizne sredis a pumpu ako imas para OK, ako ne bar znas na cemu si.

Link to post
Share on other sites

pumpu mi uradio-pregledao-nastelovao covek iz nove pazove, posto nista nije bilo sjebano naplatio 60e, dizne proverio bile su na 150 bara, posto su stare zapekle su tako i auto ide ko mecava tu nema price, ALI kad je ladan dimi belo i motor cuka kao da su unutra zaboravljene gedore.

1. bosista ti pregleda pumpu na stolu predvidjenom za to i usteluje je pod predpostavkom da nista nije otislo.

2. kupis nove uloske dizni i taj isti majstor ti to lepo spakuje na auto

3. proveris usput grejace i zamenis ako je neki crko

4. sipas pun rezervoar nafte po 86 din ili skinutu sa broda na dunavu po 50din

5. PUN GAAAAAAS vozis dok ti bulja ne utrne

eto to ti je moj predlog kao drugaru, a ti sad vidi koga ces poslusati

PS pod 4. ponoviti svakih mesec dana, a pod 5. svaki dan vise puta (naftarica rulez)

Link to post
Share on other sites
Jbt, pa bre Miki i prosli put sam ti rekao da se dizne mogu ocistiti i od dizel motora, dok si ti to negirao posto se ti navodno bavis tim poslom. Nakon krace rasprave kada su videli ljudi da ti za to ustvari nemas pojma, izbrisali su postove da se ne brukas.

Jbt nisi znao za dizne a sad se pojavljujes i kao boschista. Nemoj majke ti da pises nesto ako neznas. Ja ako neznam da odgovorim coveku, onda i ne odgovaram vec citam sta drugi ljudi pisu i ujedno se edukujem, ako tako mogu reci.

Da se vratim na temu.

Vidi prijatelju, jedan od najboljih servisa, ako ne i najbolji se nalazi u Novom Milosevu, Zeravici. Odes lepo tamo, oni ce ti ocistiti, zameniti uloske, staviti novu diznu ako se neka ne moze remontovati i sve to po prihvatljivoj ceni koja se i krece oko 10-20e. Ujedno ce ti pregledati i bosch pumpu za DZABE i reci ti jel dobra ili ne i sta se trba odraditi i koliko ce te to kostati. Znaci dizne sredis a pumpu ako imas para OK, ako ne bar znas na cemu si.

Prijatelju Miki taj dok je radio dizne ti si Bmw gledao samo na POSTERU....Glupo je da tako pricas o nekom clanu,a ne znas ustvari kolko on zna i sta zna za neke stvari sto si ti gledao samo na filmu...Da ne gusim dalje,,,,,,,,,

Link to post
Share on other sites
pumpu mi uradio-pregledao-nastelovao covek iz nove pazove, posto nista nije bilo sjebano naplatio 60e, dizne proverio bile su na 150 bara, posto su stare zapekle su tako i auto ide ko mecava tu nema price, ALI kad je ladan dimi belo i motor cuka kao da su unutra zaboravljene gedore.

1. bosista ti pregleda pumpu na stolu predvidjenom za to i usteluje je pod predpostavkom da nista nije otislo.

2. kupis nove uloske dizni i taj isti majstor ti to lepo spakuje na auto

3. proveris usput grejace i zamenis ako je neki crko

4. sipas pun rezervoar nafte po 86 din ili skinutu sa broda na dunavu po 50din

5. PUN GAAAAAAS vozis dok ti bulja ne utrne

eto to ti je moj predlog kao drugaru, a ti sad vidi koga ces poslusati

PS pod 4. ponoviti svakih mesec dana, a pod 5. svaki dan vise puta (naftarica rulez)

Vazi brate probacu i tu soluciju

Link to post
Share on other sites
Prijatelju Miki taj dok je radio dizne ti si Bmw gledao samo na POSTERU....Glupo je da tako pricas o nekom clanu,a ne znas ustvari kolko on zna i sta zna za neke stvari sto si ti gledao samo na filmu...Da ne gusim dalje,,,,,,,,,

Vidis Dzoni, kad sam ja vozio bmw ti nisi ni rodjen, a to zakljucujem po tvojim godinama sa slika, te zato bi trebao da mi se obracas sa postovanjem. Kada sam ja vozio devojcice u autu ti si verovatno drzao postere, mada predpostavljam ne bmw-a, nego neke druge sadrzine u wc-u.

Bez ljutnje, ti mene vredjas, ja ti samo vracam istom merom, a cak sta vise mislim da je tacno tako. Uostalom ko je tebe sta pitao, moras li biti mirodjija u svakoj corbi. Ja sam u svom postu rekao sta sam imao i ujedno odgovorio na pitanje sa ove teme, za razliku od tebe koji si samo osuo paljbu po meni bez obaziranja na tu istu temu.

Sto se tice Mikija samo sam rekao ono sto je gomila ljudi ovde procitala, pre nego sto je izbrisano, uostalom raspitajte se malo. Ne sumnjam ja da Miki zna da radi sa benzincima, mozda je covek expert ali za dizele ne mogu to reci posle svega napisanog. Miki bez uvrede, ali zaista posle svega onog napisanog sa tvoje strane, ja nemam takvo misljenje, bar sto se tice dizelasa.

Kao sto sam rekao ja, a i 100le to isto, slazem se u potpunosti, bas tim redom. Proveris pumpu, sredis dizne i vozi.

Link to post
Share on other sites

dosta , rekli ste coveku sta ga je interesovalo i to je to , necu da vidim vise izmotavanje i glupiranje , uozbiljite se malo , niste klinci i ne treba da se obazirete na neke prozivke .... jako sitne prozivke ....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Vidis Dzoni, kad sam ja vozio bmw ti nisi ni rodjen, a to zakljucujem po tvojim godinama sa slika, te zato bi trebao da mi se obracas sa postovanjem. Kada sam ja vozio devojcice u autu ti si verovatno drzao postere, mada predpostavljam ne bmw-a, nego neke druge sadrzine u wc-u.

Bez ljutnje, ti mene vredjas, ja ti samo vracam istom merom, a cak sta vise mislim da je tacno tako. Uostalom ko je tebe sta pitao, moras li biti mirodjija u svakoj corbi. Ja sam u svom postu rekao sta sam imao i ujedno odgovorio na pitanje sa ove teme, za razliku od tebe koji si samo osuo paljbu po meni bez obaziranja na tu istu temu.

Sto se tice Mikija samo sam rekao ono sto je gomila ljudi ovde procitala, pre nego sto je izbrisano, uostalom raspitajte se malo. Ne sumnjam ja da Miki zna da radi sa benzincima, mozda je covek expert ali za dizele ne mogu to reci posle svega napisanog. Miki bez uvrede, ali zaista posle svega onog napisanog sa tvoje strane, ja nemam takvo misljenje, bar sto se tice dizelasa.

Kao sto sam rekao ja, a i 100le to isto, slazem se u potpunosti, bas tim redom. Proveris pumpu, sredis dizne i vozi.

Hahaha sreca pa tvoje misljenje u opste nije bitno,Urke jeste klinac ali bar poznaje tog Mikija kao i ja i kao i mnogi sa ovog foruma za razliku od tebe,i stvarno ove tvoje price nisu na mestu,a sto se tice 100le-ta ako nisi primetio i on je rekao kao i Miki da promeni dizne,e sad jedino sto je tebi mozda skupo to 12,5 eura po dizni,pa bi pre stavio neke polovne koje su"kao nove" za koje ti je rekao neko tamo Mile koji je pravi majstor za dizele.Kada se islo u skolu tamo nema posebnih smerova za dizel ili benzinske motore,e sada neko je isao na svaki cas a neki su bezali sa pojedinih.Stvarno bih te molio da tako ne pricas o nekome koga ne poznajes!!!!!!!

Link to post
Share on other sites