Recommended Posts

Pozdrav

imam jedno pitanje u vezi vibracija na pedali kvacila. Naime kad se upali auto oseca se lupkanje koje kao da dolazi sa donje strane pedale. Rekose mi da je druk lager al sam hteo da pitam jos nekog. lamela je ok ne proklizava. Lupkanje se ponekad smanji narocito kada se kvacilo otpusta skroz polako. jel ima neko jos neki predlog ili da menjam lamelu, druk lager i sve to?

Hvala

Link to post
Share on other sites

definitivno a kako bude riknjavao vibracije ce biti sve jace .....

Link to post
Share on other sites

Jel to pozeljno odma i pod hitno raditi ili ? I da li menjati sve u kompletu ili se moze samo druk lager uraditi? Hvala na odgovorima :P

I hteo sam jos nesto da pitam pa da ne otvaram novu temu ako moze ovde. Gde kod nas naci nove kedere za vrata za e34 i da li se uopste opterecivati time? Mislim tu i tamo se cuje sustanje kad se ide malo brze

Link to post
Share on other sites

pa probaj da promenis sto pre , a stanje lamele nek ti kaze majstor ....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

kad smo vec kod pedale kvacila ...

naime, moja pedala je jako tvrda, mislim, jbg tvrdja je nije sada bas da ne mogu da je stisnem. postoji li nacin da bude meksa..., nisam zensko da mi treba tvrdo :lol:

Link to post
Share on other sites

....ali nisi ni zensko da se zalis da nemas snage da stisnes kvacilo... :lol:

Imao sam Fabiju i mijenjao sam set kvacila, posle toga pedala mi je bila dosta meksa.

Ja mislim da druk lezaj nije klizao kako treba.

Znam da je tesko da se to podmazuje ali....

Link to post
Share on other sites

druk lager definitivno, ukoliko se nepromeni na vreme ode ti korpa koja ce ti sjebati lamelu ;)

posto se vec mora skidati menjac zbog promene druka, savet ti je da promenis ceo set ili sve jedno da tako vozis dok sve ne ode pa onda tek zamenis set

BTW za 5icu e34 set SACHS kosta oko 100 jevreja i skidanje menjaca oko 50 pa se racunaj BRALE :lol:

Link to post
Share on other sites
kad smo vec kod pedale kvacila ...

naime, moja pedala je jako tvrda, mislim, jbg tvrdja je nije sada bas da ne mogu da je stisnem. postoji li nacin da bude meksa..., nisam zensko da mi treba tvrdo :lol:

pedala ti je tvrda jer ti je korpa otishla u qur..., dakle menjaj ceo set kvachila

Link to post
Share on other sites

Ako se oseti lupkanje na pritisak kvacila, treba odmah otici kod majstora a ne kao ja, terao sam dok mi se nije raspalo sve unutra i samlelo se kao kafa pa sam onda morao da menjam ceo set!

Link to post
Share on other sites

imas i varijantu remonta u ostruznici , ljudi rade svoj posao bolje nego fabrika , nemam tel a ako neko ima nek da sto pre

Link to post
Share on other sites

hvala vam na brzim odgovorima, sada mi je malo lakse. ja nemam nikakvih problema,a on ide menja brzine, nista ne lupka, vuce kao lud, samo mi je tvrdja papucica. ma u ostalom , ja se razumem u bmw kao marica u ... . mada seo sam kod jednog coveka, pritisnuo papucicu, meka je jbg.

Link to post
Share on other sites