Recommended Posts

Dakle imam nekoliko pitanja vezano za moj bmw, naime auto ima predjenih nekih 157 000km i od kako ga imam (2g) primetio sam da malko trosi ulje, to je nekih 200gr na 1000km, ili 1lit na 5000km, kad otvorim haubu, na crevu koje id od turbine prema interkuleru sa spoljasnje strane je zaprljano uljem,i na sasiji se vidi kako ima mrlja od ulja ali auto ne dimi belim ni plavim i normalno vuce i radi, pitam se dali gde bi mogao da trosi ulje i dali je to normalna potrosnja ulja? dakle za 15 000km potrosi oko 3lit ulja a ulje sipam bmw 5w40 ,neki majstor mi kaze da probam da sipam CASTROL 10W60, sta vi kazete?

Link to post
Share on other sites

Razgovarao sam sa jednim majstorom ,i kaze da je to kad teflon glave malo produva pa se u karteru stvara neki pritisak i na iberu to ide prema turbini pa u usisnu granu gura ulje,i popravka nije jednostavna kad treba glava da se skida, al ja neverujem da je do toga, mozda je turbina pri kraju,ali ne daje neke znakove ni po zvuku ni po ponasanju na putu, al gde bi onda mogao da trosi tu kolicinu, naime najvise trosi kad ga vozim po gradu, dok na auto putu ne trosi skoro uopste ulje...a nesto je i masno oko erg ventila ili tamo negde malo vislje,bas gde ide bragasta osvina, mozna je i tu otiso semering...

videcu jos sta cu, trebalo bi da idem na pregled kod majstora rezaca u ns pa da vidimo u cemu je problem, ja se najvise bojim da nije produvao negde na iberu pa ako gura ulje u interkuler moze se desiti ibertura pa motor ode u tri lepe...

Link to post
Share on other sites

Danas sam malo cackao oko auta i otkrio da najvise ulja propusta na vakum pumpi,tu su valjda gumice vec lose pa ulje se sliva po motoru i kaplje na zastitni lim ispod motora, a sto se tice selni interkulera,labava je ona dole, samo se plasim koliko ima vec ulja u interkuleru

Link to post
Share on other sites

moj E46 M47 (100Kw) 300k Km, je trosio oko 0.5L ulja castroll edge 0-30 na 1000Km dok nisam izvalio da nema separator uljih para mada se kod mene video plavicasti dim na auspuhu posle voznje obicno uz brdo, od kad sam stavio separator 2-3k nisam primetio potrosnju mada nisam nesto ni gledao preterano ....

Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao na servisu prosle godine i separator uljnih para,ali bio je cist,skoro da ga i nije trebalo menjati, mislio sam da kad to zamenim da nece trositi ulje, ali po mojim pretpostavkama turbina trosi ulje,ko zna da li je bila uopste i rementovana nekad

Link to post
Share on other sites