BMW E30 320i 1985


Recommended Posts

malo procackas forum i nacices ..... sve

Link to post
Share on other sites

moze to i sire ....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

E kakve sam ja srece stvarno ne mogu da verujem.

Prvo, bilo je to odmah po kupovini mog BMW, hajde da zamenim manzetne na letvi volana, posto su bile u ocajnom stanju.

Odem kazem trebaju mi manzetne , on mi kaze (Alone) evo ti leva i evo ti desna, ja kupim, odem kod majstora, sidjem u kanal zajedno s njim, ubijemo se dok skinemo sve sta treba skinuti, vratimo nazad kad ono, manzetne iste i jedna i druga. Ja u cudu. Nema veze , odoh do servisa, vratim im jblg levu i ili desnu manzetnu, sada ni ja ne znam, uzmem istu onu koju sam vec namestio, vratim se i namestim.

Posle nekoliko dana , odem u Sarajevsku, dobar dan, dobar dan, treba mi filter za vazduh za BMW, taj i taj, to i to godiste, on meni nema problema - izvolite, ja hvala, kesiram novac, odem kuci.

Bio u nekoj guzvi, ovamo onamo, nadjoh vremena da ga promenim. Napatih se da skinem - imam ugradjen plin, skinem stari , otvorim kutiju od novog - mislim da pogadjate - NE ODGOVARA VECI JE !!!!!

Znaci , hajde vrati sve kao sto je bilo, ovih dana se kanim da ga zamenim za odgovarajuci, ali kada je neko baksuz onda je baksuz!!!

Sada mi je puklo crevo za hladjenje od boce do valjda vodene pumpe, kao i crevo od vodene pumpe do ne znam cega, ee baksuza, ne mogu da verujem!!!!!

Link to post
Share on other sites
Posle nekoliko dana , odem u Sarajevsku, dobar dan, dobar dan, treba mi .....

....e, pazi, deluje smesno, a u stvari je jad i beda...

Nisi ti baskuz, nego njih je bas briga jer...nije njihov auto...

Vidi...za sve (ZA SVE) sto sam uradila do sada, sam morala da idem min 2x (reklamacije ili dopune) i to:

- centriranje trapa

- farbanje veznog lima

- kupovina usisnika za vazduh

- kupovina ulja za motor

- kupovina i ugradnja diskova

- kupovina termostata

- ugradnja alarma

I nisu neki radovi i delovi za sada (na moju srecu) ali se namucih mnoogo...ali...sada sam u fazi da mi se majstor posle obavljene popravke javlja phonom i pita "Ljiljo, jel ste zadovoljni, jel sve u redu?" :pilot:

Link to post
Share on other sites

[sada sam u fazi da mi se majstor posle obavljene popravke javlja phonom i pita "Ljiljo, jel ste zadovoljni, jel sve u redu?" :pilot:

hahahah Ljiljo svaka cast,

Link to post
Share on other sites

Zeljko,dobrodosao u svijet BMW-a...

to su sasvim uobicajne situacije ako ne das br sasije...meni je to odavno dosadilo,sada prvo skidam pa idem da kupujem...

bmw je malo zakomplikovao to...npr ja sam prije imao e36 320i a i motorsport ima 320i e36 i nisu nam isti filteri bili cak nisu bili ni na istom mjestu...sve zavisi od godine proiz a fora je sto je nama u par mjeseci bila razlika :pilot:

Link to post
Share on other sites

Problem nastaje ako auto nije u fabrickom stanju vec je "pakovan" pa se podaci iz saobracajne ne slazu sa faktickim stanjem....Retko je naci star auto 20 godina da je sve autenticno!

Link to post
Share on other sites

Pa dobro ljudi, sve ja razumem, ali onda nek ovi nasi prodavci okace tablu sa nazivom "Shuster" p da znamo na cemu smo. Sta je njemu tesko pitati za podatke koje mu trebaju, ja mu dam godinu, model, ma a cu mu sta god trazi, ali brate, pa nije BMW auto koji trosi kao skuter.

Link to post
Share on other sites

E da , sada bih trebao da menjam one sijalicice na tabli, ne znam vec gde sve, verujem da znate o cemu pisem, za osvetljenje prekidace za svetlo, za zadnje grejace, ventilator i tome sl. Znaci preporucujete mi da prvo sve poskidam pa da idem u kupovinu? Ne mogu da verujem bre, za traktor Ferguson odes u prodavnicu i kazes im treba mi to i to, i oni ti daju, a za nase ljubimce sve na pokazi, strasno

Link to post
Share on other sites

Uhh, zaboravih. Znaci Ljiljo, kad budem odlazio kod majstora i prodavca, da kazem Ljilja me poslala, da bi bilo sve kako treba :) :) :) . Svaka cast, skidam kapu, neka si im uterala strah u kosti :pilot: :lol: :preved: :preved: :pilot:

Link to post
Share on other sites