Recommended Posts

danas dok sam bio na poslu primio sam 1 uznemirujuchi poziv... naime, radi se o ptici. ustvari ptichici. neka bude ptich.

kaze zena, danas negde oko 11 chasova po lokalnom vremenu, zachula je neki tup udarac na terasi. a balkanske zenetine, ustvari zenetina k`o zenetina, odmah je istrchala da vidi o chemu se radi. verovatno sve one ustvari ocheqju da im uvek neshto padne s` neba pa zato valjda odmah i istrchavaju. kad ono, umesto nekih para, ili komshinicinog "odbeglog" vesha, ili shta ti ja vech znam, danas je zatekla neq pticu.

e sad, poshto sam se vratio sa posla od mene se kao nekog mushkarca ocheqje da neshto poduzmem. :preved: poshto sam i sam imao neq slichnu situaciju u svom detinjstvu, secham se da kada je chale doshao sa posla nakon shto sam mu pokazao ptichicu momentalno je uzeo u ruq otishao do prozora i zafrljachio je u vis. na shta sam ja bez texta gledao skamenjen i to sa iskolachenim ochima. verujte mi, nije on to uchinio zato shto je celog svog zivota mrzeo sve zivotinje, nego zato shto je znao sa njima... valjda... :D jebiga, chale bio zakon tada. na moje iznenadjenje, vrabac je nastavio da leti. naravno, iz svog isqstva sam zeni predlozio istu terapiju. verujte, shta je ona meni na to odgovorila, ne zelite ni da znate :D

evo o chemu se radi

okrivljeni, glavom i brad... ovaj, kljunom i kandzom :D

DSC00037.jpg

hehe, znachi pitanje glasi: ako je zafrljachim, hoche li sranje poleteti ili che proizvod terapije biti jedna fleka na nechijoj terasi?

DSC00036.jpg

molim vas samo bez odgovora tipa: ne, ne, ne, dechko, to ti nikada neche poleteti i sl.

P.S. bmw ptica je samo pseudonim jer da nema tog bmw biche: shta che na bmw forumu post o nekoj ptichurini... eto, zbog toga.

Link to post
Share on other sites
90% sam siguran da se radi o mladoj svraki a ne o vrabcu.

e pazi ptice koje nam slechu sada na terasu su zute boje po vratu i grudima

verovatno su to neki njeni pajtosi ili keva i chale

dozivaju se stvarno, i po tome kakve zvukove ispushtaju uopshte ne zvuche na vrapca, dobro, nije bash ni slavuj ali... j***m li ga

ali sise su mu ovi pajtosi ili shta vech... osim toga shto dolaze samo kad mi nismo tu, a brate i kad dodju do njega samo mu pokljucaju one mrvice shto smo mu dali

Link to post
Share on other sites
Ovo mi deluje suvise malo da bi se bacilo i poletelo... Da nije palo sa nekog gnezda???

druzechi se sa njom pocheo sam i ja to da kontam...

Link to post
Share on other sites

vezi joj konac oko vrata i bacaj, pa ako akcija ne uspe bar se nece razlepiti :preved:

salim se, cuvaj je desetak dana, hrani, mazi , pazi, greota brate da je bacas, sama ce ona otici kad bude mogla :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

ni malo pametno da je cuvas pogotovu ne na terasi na otvorenom a kazes da si ozenjen i ako imas decu (ja ne bi rizikovao) ...otkud znas da ptica nije bolesna nedaj boze i zakaci pticiji grip pu pu pu...ostace od nje samo kost i perje ..a i u svakom slucaju i da ojaca i poleti jednoga dana nema sanse da prezivi samostalno .preporucio bi ti da je odneses u prirodu i stavis u neko gnezdo nebitno od koje ptice ili nadjes njeno OR gnezdo ..ili ako te mrzi postoji jedna specijalna tehnika :rolleyes: tehnika se zove plava grobnica vrapca-gmjurca :preved: ubacis ga u wc šolju i pustis vodu

Link to post
Share on other sites

Kakva romanticna prica i kakve slatke slike od naseg "strogog i odsecnog" kolege Babica... cuvaj BMW pticicu!

Eee...Gadafi, ne budi panicar i hipohondar i ne miniraj spasavanje BMW pticice...:rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Babicu,

svaka cast, od retko koga bih ocekivala da bude tako pazljiv prema jednoj maloj ptici. Vidi se da si veeliiiiki covek, a sto se pticice tice, najbolje da svratis na neki forum o zivotinjama i pitas sta da radis, do tada srecno tebi i BMW pticici, a ova prica moze da se nazove i: Prica o velikom coveku i maloj ptici :rolleyes:))))))))))))))))))

Ovo je hrvatski forum, on je popunjeniji informacijama nego nasi forumi tog tipa: http://ljubimci-forum.com/index.php?board=29.0

Link to post
Share on other sites

brate ptich se danas je2 chuje... neshto neche ni da klopa... i sav se trese...

kazu mi da ako majka primeti da je neko od pticha boleshljiv da hoche da ga izbace iz gnezda...

mozda je to odgovor kako je zavrshio na terasi.

osecham se ko kaludjer koji je otishao da otvori vrata i ispred u qtiji zatekao uplakanu bebu...

sinoch sam joj davao da jede hleb umochen u vodu. ne zna brate da kljuca samo otvori kljun mislechi za moje prste (onako prljave) da sam joj mama...

...........brate bedak.............

j***m ti sranje shta ja radim sa svojih 26 dina :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

ja mislim babicu da je tebe cale zafrljacio a ti bakssuz pa se docekao na noge. odnesi tu pticurinu komsinici iznad tebe ona ti je bacila.

Link to post
Share on other sites
e pazi ptice koje nam slechu sada na terasu su zute boje po vratu i grudima

verovatno su to neki njeni pajtosi ili keva i chale

dozivaju se stvarno, i po tome kakve zvukove ispushtaju uopshte ne zvuche na vrapca, dobro, nije bash ni slavuj ali... j***m li ga

ali sise su mu ovi pajtosi ili shta vech... osim toga shto dolaze samo kad mi nismo tu, a brate i kad dodju do njega samo mu pokljucaju one mrvice shto smo mu dali

a da to je zakasneo znak. bices tata po drugi put
Link to post
Share on other sites

zovi veterinarsku stanicu ili higijenski zavod i kazi im da si nasao bolesnu ptičurinu i mislis da je bolesna i ima da dojure i uzmu za ispitivanje..

ako se to tvoje dobro delo pretvori u karantin cele zgrade ....

ljiljo nisam panicar niti hipohondur i mislim da ovo nije prava ptica BMW ,prave su one koje se zalepe za šoferku u toku voznje :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Kako ova pticica gleda Babica, slika je preslatka...ma, znala sam ja da je Babic super lik samo sto deluje malo nadobudno :rolleyes: Stavljaj ti pticici taj hleb direktno u kljun, ona ne zna da kljuca.

Gadafi...bolje da neke plavusice padaju po soferci a ne ptice...jel od neke ptice bogami moze i soferka da se rascveta, a od ovih prvih mozda imas i neke koristi a ne stete :preved:

Link to post
Share on other sites
zovi veterinarsku stanicu ili higijenski zavod i kazi im da si nasao bolesnu ptičurinu i mislis da je bolesna i ima da dojure i uzmu za ispitivanje..

jes vala,al nismo mi u svicu,ovako bi se isprdali sa covekom sto je uradio dobro delo i oterali ga u pm....

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.