Recommended Posts

Pozz,pre par meseci oteram auto(E90 120kw 2.0) u ovlasteni servis na dijagnostiku i moralo da se radi ciscenje DPF filtera.Pristanem na sve to,auto 3 dana u servisu ostalo.Posle svega toga,sta sam primetio,na jutarnjem paljenu oce da zasmrdi iz auspuha,auspuh pocrnio,na jaci gas baca malo dima(iskreno ne znam da li je dimio pre,ali mislim da nije),takodje nije ni smrdilo pre,kolika je verovatnoca sa su mi tamo izvadili i katalizator i dpf a da me nisu obavestili o tome?Problem je sto sledece godine moram na tehnicki u Italiju i bez toga necu proci.Kako da proverim da li je uklonjen dpf?Na dizalici mi je neki majstor udarao kljucem u kutiju od katakizatora i zvekala je kao da je prazna?Neki savet,sta raditi?Kad dam gas na leru na nekih 3000 obrtaja baca dim pozadi nesto kao tamno siv,nije skroz crn a nije ni beo,plav.Ili je mozda EGR ventil zaprljan?Cistio sam ga pre nekih 35000 kilometara.

Link to post
Share on other sites

kad si menjao ulje poslednji put i jesi li menjao separator uljnih para tj turbine.

eger moze uvek preventivno sam ocistiti jer se lako skida, pa onda lampom pogledaj kakv je usis jel prljav puno

Link to post
Share on other sites

kad si menjao ulje poslednji put i jesi li menjao separator uljnih para tj turbine.

eger moze uvek preventivno sam ocistiti jer se lako skida, pa onda lampom pogledaj kakv je usis jel prljav puno

Uradio sam servis tada kod njih kad i DPF to je bilo u decembru pred novu godinu nekad.Presao sam od tada 15 000km,a kazu miran si najmanje 20 000.Mada ja u to ne verujem,planiram do kraja meseca uradit opet ulje i filtere.Sipali su 5w30 Bmw Original ono ulje,ako im je verovati to je na fakturi tako.Separator nisam menjao.A EGR cu ovih dana proveriti i ocistiti.

Link to post
Share on other sites

Menjaj ulje ne zezaj se, i separator zameni. Po meni egr ne moras da diras

Hocu,cim mi legne plata krajem meseca.

Nego,gde stoji separator ulja na e90 M47 motor? Ne mogu da nadjem na netu nikako neku sliku.

Link to post
Share on other sites

A da proveris ipak da li trosi vodu malo? Skini egr i vidi da li ima kapljica u njemu. Sad sam procitao ceo post tvoj i moguce da ti je hladnjak egera otisao. Proveri vodu i egr, a ulje i separator su svakako za menjanje

Link to post
Share on other sites

Vozim auto 3 godine i nije mi trosio vodu,stalno kontrolisem,ali nekad u martu mi je onaj plovak pokazao da malo fali vode,ne mnogo,pa sam malo dosuo,ne mogu se setiti kakav je pokozaj plovka bio ali i danas kao da fali mozda 100ml do maksimuma,provericu ujutru kakvo je stanje.A da li je moguce proveriti ovo sto sam pitao za dpf i katalizator?

Link to post
Share on other sites

Mozda ti fali i vise, ali imas i vazduha pa imas neki cep. Proveri ono sto sam ti rekao da li u egr ima kapljica ili emulzije. Kad dosipas otpudti srafive za ozracivanje pa kad krene cista rashladna tecnost zavrni. Pogledaj ovo sve pa napisi, ako nije dalje trazimo. Ne verujem da su uklonili kat, primetilo bi se, video bi se var

Link to post
Share on other sites