Pomoc pri kupovini E34 520i 12v


Recommended Posts

E ovako odlucio sam se za kupovinu ovog modela,nekako je najpristupacniji za mene.

Zamolio bih sve ljude dobre volje na ovom forumu da mi kazu na sta najvise da obrati paznju...

Vec sam neke gledao ali su pravi dresevi.

Vozio sam jednog koji je presao 385000 tako pise na satu,unutra bez koza ili samo sto je ostalo od nje sva je iscjepana...

Auto skroz slabo ide,ima ulja na crijevu od iber laufa,cini mi se da bolje ubrzava golf2 diesel koji sad vozim...

I da zaboravih obrtaji ne rastu linearno nego poskakuju isto tako i kad oduzmem gas...

Cini mi se da je motor otisao papa...

Na sta da obratim paznju i sta je boljka kod tog modela....

I koliko kosta ugradnja plina za E34 520i 12v....

Link to post
Share on other sites

520 je jedna od najrasprostranjenijih petica kod nas iako vlada zabluda da je to ekonomican model cesto se pokaze da drzi istu ili cak vecu potrosnju od 2.5 koji radi dosta rasterecenije i nemora se terati u vece obrtaje da bi isao pristojno.Sem u registraciji nema nikakve prednosti,a i dosta je siromasniji opremom od 2.5 Sto se tice boljki neverujem da ce ti puno pomoci sta ti pisemo vec kad nadjes auto lep na oko majstora za ruku pa da ga pogleda.U taj model ide najobicniji aparat plina tako da ce te ugradnja novog plinskog uredjaja kostati izmedju 250-300e.Pri kupovini nemoj puno obracati paznju ako naletis na 2.5 na stetu jednom god registracije imaces puno vise komfora u voznji B)

Link to post
Share on other sites

520 je jedna od najrasprostranjenijih petica kod nas iako vlada zabluda da je to ekonomican model cesto se pokaze da drzi istu ili cak vecu potrosnju od 2.5 koji radi dosta rasterecenije i nemora se terati u vece obrtaje da bi isao pristojno.Sem u registraciji nema nikakve prednosti,a i dosta je siromasniji opremom od 2.5 Sto se tice boljki neverujem da ce ti puno pomoci sta ti pisemo vec kad nadjes auto lep na oko majstora za ruku pa da ga pogleda.U taj model ide najobicniji aparat plina tako da ce te ugradnja novog plinskog uredjaja kostati izmedju 250-300e.Pri kupovini nemoj puno obracati paznju ako naletis na 2.5 na stetu jednom god registracije imaces puno vise komfora u voznji B)

Nasao sam jednu 520i 24v 1992 god ima komplet el paket opreme,vebasto grijanje klima ali ne radi mali hladnjak,nove gume,lavlja kandza,cd mp3 i dobijam uz njega novu Ajnspric pumpu, u dobrom stanju na satu pise 151000 mada je presao vise ali ne puno...sjedista stvarno extra ocuvana.Untra je mrak nema kozu.E sad ima jedan problem koji i bode oci krov joj je radjen ima blago ulegnuce citavog krova.Samo me strah da nije kakva teska havarija bila pa da nije na krovu malo vozio imam slike na racunaru ali ne znam kako da postavim..moze li pomoc???Ovde mi traze za ugradnju plina na taj model 1200Eura...

Ja sam iz Banja Luke(BiH).Koliko bi me kostala ugradnja plina u Srbiji...Koja je najpovoljnija a isto tako funkcionalna varijanta...Jer mi se ovo nikako ne isplati...

Link to post
Share on other sites

e34 model.... hmmmm... njam.....

Sto KLINIK kaze, 525 ti je bogatiji opremom i motor bolje vuce karoseriju za sobom,

pa smatram da je za nijansu skuplja registracija zanemarljiva za taj model.

Statistike i teh. podaci kazu da 525 manje trosi od 520,a ide brze.

Neka me neko ispravi ako gresim, ali koliko je meni poznato ovde bi te sekvencijalni plin

kostao od 800-1000e.

Onaj "obican" plin ("koji svi ovde teraju") ti je tu oko 250-300e.

Ma bre kume, odresi kesu i uzmi 525i B)

Link to post
Share on other sites

e34 model.... hmmmm... njam.....

Sto KLINIK kaze, 525 ti je bogatiji opremom i motor bolje vuce karoseriju za sobom,

pa smatram da je za nijansu skuplja registracija zanemarljiva za taj model.

Statistike i teh. podaci kazu da 525 manje trosi od 520,a ide brze.

Neka me neko ispravi ako gresim, ali koliko je meni poznato ovde bi te sekvencijalni plin

kostao od 800-1000e.

Onaj "obican" plin ("koji svi ovde teraju") ti je tu oko 250-300e.

Ma bre kume, odresi kesu i uzmi 525i B)

Razlika u registraciji 100Eura i jos imamo porez na plin 250KM godisnje...

Puno brate....A i slabo ovde ima tih 525i...

Link to post
Share on other sites

E, i jos da zanemaris onih 100e za registraciju i vozas se k'o car... B)

Ne svidja mi se taj krov... jel bar ostalo ok na kolima? Sedista, elektronika, motor?

Link to post
Share on other sites

E, i jos da zanemaris onih 100e za registraciju i vozas se k'o car... B)

Ne svidja mi se taj krov... jel bar ostalo ok na kolima? Sedista, elektronika, motor?

Sve ostal je OK!!!Sedista bas dobro ocuvana,motor miran...Jedino mali hladnjak od klime ne radi...i zadnji

desni podizac zuji ali ne dize ,kao da nesto koci...

Link to post
Share on other sites

Ako je sve ostalo dobro, i zadovoljan si interijerom i svim, onda se samo pitaj da li ce ti taj krov

narusavati estetski ugodjaj na kolima...

Ta krovna deformacija na kolima ti moze lako pomoci oko spustanja cene kola od strane vlasnika,

samo ako se jos znas lepo cenjkati sa pomenutim B)

Za podizac se nemoj sekirati, imao sam i ja problem...

Kod mene se nije nista culo ni pokretalo...skinuo sam tapacirung - motoric iskopcan,

jer su kraci ( "c" kao cipela) ispali iz klizaca na prozoru zbog nedostatka te plastike koja klize po

tom klizacu na dnu prozora...

Nastrugao sam plastiku po uzoru na onu drugu (ima ih 2),vratio na mesto (malo je zajeb),

malo namazao mascu klizajuce povrsine,prikopcao motoric i teraj mishko!

Sad ne znam koji je frks kod tebe, ali cuti bar ti motoric radi.

Nije to frka napraviti, samo skini tapacirung i pogledaj.

Svaka cast na izboru modela. B)

Link to post
Share on other sites