Izbacuje vodu na odusak


Recommended Posts

Auto nisam vozio nepuno dva mjeseca posle toga na predjenih 20km autoputem primjetim paru da izlazi ispod haube iskljucim se na prvu benzinsku pumpu otvorim haubu i vidim da voda i para izlaze oko cepa i na onaj deo dje je odusak na posudi za rashladnu tecnost otovrim cep vidim da ima dovoljno vode ceram dalje al u medjuvremenu mi se upali lampica da hvali tecnosti stanem dospem vode i vozim tako nekih 1000km kontam da se napravio neki vazdusni cep u sistemu i da je pod pritiskom izbacio vodu iz sistema posle desetak dana voznje danas opet vozim i primjetim posle malo agresivnije voznje da se para opet javlja ispod haube otovrim i vidim istu stvar kao sto sam gore naveo crevo tvrdo kad otvrnem cep izbacuje tecnost i to onako pjenusavu kao da ima vazduha u njoj zavrnem cep i posle par km opet upali lampicu da hvali tecnosti dolijem mu citav litar al koliko sam primjetio u sistemu se javlja vazduh i stvara pritisak. E sad na dijagnostici mi prijavljuje gresku "Auxiliary wather pump" vidim da je to pomocna pumpa koja kad auto ne radi svojim radom i dalje cirkulise tecnost kroz sistem radi brzeg zagrijavanja i jos nesto sto sam primjetio je zvuk koji se javlja negdje iza instrumental table kao neka voda da tece kroz neke cevi... E sad nisam pametan sta ne valja moze li ova "Auxiliary wather pump" praviti problem oko pritiska u sistemu i izbacivanja vode iz sistem...?

Link to post
Share on other sites

Ne znam resenje problema ali brate ne hvali nego fali, nedostaje.

Hvaliti. Pričati pohvalno o nekome, rečima iskazivati divljenje prema nekome ili nečemu.

a filozofa ovoga.... Napusti ovaj Topik da te zamolim :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...