Recommended Posts

e,ovako

u pitanju je 320d 100kw,odlepio sam pa da vam se pozalim i da vidim imate li vi neku ideju

Naime,menjao sam mu hladnjak EGR-a (gubio je vodu),nakon toga je propisala vodena pumpa,i ona je zamenjena,auto ozracen i to je to.Probano grejanje,sve ostalo kao u redu,ali posle 100-ak kilometara proverimo,donje crevo hladno (na OBD temperatura antifriza nije presla 95 stepeni).

Ajmo opet da ga ozracimo (video sam topic-e na forumu na tu temu),na sve nacine koje smo nasli (ukljuceno grejanje,ventilator na minimumu,samo sa kontaktom,radi el.pumpa,pa onda sa upaljenim motorom...) i tako kao sve ok.Sada greje i donje crevo,radi termostat,ali su creva malo tvrdja,sad ne znam koliko je to u bar-ima (treba oko 1.5bar),nije kao kamen ali je onako (moze da se savije).Auto ide normalno,ne dimi ni belo ni sivo ni plavo ni crno...,ne mesa vodu i ulje,a ni ulje i vodu...

Jos nesto me sada buni,pri proveri kada se auto upali sa ukljucenim grejanjem,nema onog povratnog mlaza u hladnjaku (slika 1),a kada se grejanje iskljuci onda ga ima (slika 2),da li je to u redu?

Kada je hladan,pri paljenju sa grejanjem ima mlaza,ali ubrzo nestane...

znam da je skidanje i provera glave opcija,ali ukoliko neko ima neki odgovor,ideju,predlog...hvala :)

slika 1 motor radi,ukljuceno grejanje slika 2 motor radi,iskljuceno grejanje

Slika0541.jpgSlika0542.jpg

Pozdrav

Link to post
Share on other sites