E46 nivelacija farova


Recommended Posts

Imam pitanje vezano za podesavanje svjetala na e46. Problem je sto lijevi far nekad moze a nekad ne moze da podigne/spusti snop ni automatski ni pomocu prekidaca za nivelaciju..nakon sto auto malo duze odstoji onda radi a ako se cesto pale i gase svjetla,nekad radi a nekad ne?do cega moze biti?? I jos nesto,kad rucno ujednacim visinu snopa na kratkim svjetlima,kod dugih mi lijevo uvijek osjetno visocije (vidi se na zidu)..hvala i pozz

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Imam i ja problem isti. Desni far mi ne radi nikako tj ne moze da se steluje a lijevi nekad moze nekad ne moze. Problem je u nekoj plastici/polugici koja vremenom zna da napukne. Kada sam stavljao angel eyes , otvorio sam far, vidio sam da je ta polugica koja steluje farove na desnom faru pukla tj nema kontakta ni mogucnost da se steluje dok na lijevom faru jedva da je u zivotu.
Ako hoces da rucno stelujes farove onda istekaj motoric iz farova koji steluju visinu i neces imati problem ili jednostavno kupi nove te polugice ( ja bih rado al ne znam kako da ih nadjem na ebayu) :P

Link to post
Share on other sites