Recommended Posts

Vec neko vreme pokusavam da provalim funkciju ovih dugmica,i nista.Cak nisam ni znao,dok nisam procitao da ima to neko automatsko zaamnjivanje ili sta vec ( nisam jos pogledao ) iako ni sam neznam kako to radi,niti sam se nesto oko toga interesovao.

Da li neko zna za cega su te funkcij,kako to radi,ako uopste radi i mozda jos nesto ako je pozeljno za znati.

BMW_retrovizor.png

Link to post
Share on other sites

Retrovizor je vec bio u njemu,samo nisam mogao da prokljuvim cemu sluze dugmici.A slabo koji vidjam na netu da to ima.

Na E bay ovaj retrovizor kosta 150$ dok klasican sa automatskim zatamljivanjem bez taster kosta nekih 50ak $

Link to post
Share on other sites

prednji senzor registruje mrak.a na taj senzor sa ogledala kada padne svetlost sa vozila iza signalizira da ukljuci zatamnjivanje.isto tako kada ubacis u rikverc automatskise gasi zatamnjivanje.a nije ga ni tesko povezati ima tri zice samo

Link to post
Share on other sites

Otprilike je tako. Pa jel ti radi autozatamnjivanje? Lepa je to stvarcica i retka samo sto ne vredi tih sto dolara doplate :) Sta imas jos od opreme

Sent from my HTC One using Tapatalk

Samo da pojasnim.Nemam nista na prodaju ili zamenu ako si na to mislio :)

U pitnaju je moj retrovizor koji je montiran u kolima,ali su me zanimale te dve stavke,sta znace tasteri I kako radi to automatsko zatamljivanje.

Da li radi automatsko zatamljivanje,nisam siguran,da budem iskren nisam ni obracao paznju.Pogledacu danas.

A jel se u njemu nalazi negde sensor za kisu ili je na nekoj drugoj poziciji ?

Na internet sto sam gledao,ima iza retrovizora kutica mala sa senzorom,a kod mene se to nevidi,mislim nema ga.Da nije mozda lociran na nekom drugom mestu ?

Link to post
Share on other sites