zamjena pozicije angel eye E91


Recommended Posts

pozdrav,

pozicija (angel eye) sa vozaceve strane slabo svijetli, pa bih trebao promijeniti...
uglavnom interesuje me moze li se iz onog kucista ili adaptera izvaditi samo sijalica ili se mora sve promijeniti?
imam tih sitnih sijalica mnogo, a ponuda je nikakva u sarajevu... imaju kinezi ali mi to nije trajno rijesenje...

63117161444-2.jpg?1457530262

Link to post
Share on other sites

Menjaj samo sijalicu. To mnogo jeftinija varijanta. Naruci kod dilera samo sijalicu koja nije vise od 20 KM.

Na bmwinfo, vidi koji je broj sijalice i trazi po broju.

Link to post
Share on other sites

sinoc rastavio sve, i vidim da je neko nekad nekako sjebo nesto u tom sklopu angel eye-a tako da se pocetak one plastike koja cini ringove poceo topiti i pocrnio-pozutio... to je prouzrokovalo zatamnjenje i sprecavalo svjetlost da obasjava ringove koliko treba. uspio sam donekle let lampom skinuti tu sprzenu plastiku i popravio osvjetljenje ali se i dalje primjeti razlika lijeve i desne strane.. sad za sad se mora trpiti ovako, dok ne nadjem drugo rijesenje.

eju921.jpg

druga stvar koja moze posluziti ako kome zatreba je ta da def.nije potrebno mijenjati cijeli adapter sa sijalicom za angel eye, jer adapter nosi najobicniju sijalicu koja se vadi na klasican nacin pritisni-okreni-izvuci. jedino sto je potrebno je napraviti prolaz za pinove na grlu sijalice kako biste je mogli bez problema promijeniti. taj prolaz raja obicno pravi tako sto ugrije spajalicu probusi plastiku adaptera.

sto se mene tice tema moze lock

Link to post
Share on other sites