Recommended Posts

Da li po pravilu sluzbe... motor u kolima brze digne radnu temp. na vodi ili antifrizu?

Imadoh jedan mali geg pa sam morao sipati vodu na licu mesta umesto antifriza,

i desava mi se da vec na pola puta podigne radnu temp. nego ranije sa antifrizom.

Da li je to normalno ili je neki zezzz u pitanju?

Hvala

I zamolio bih ljude dobre volje, sa dobrim iskustvom, kondicijom u prstima obe sake, da nam napisu detaljnu proceduru

odzracivanja hladnjaka na e34 525i M50 motoru sa 24v, 6 cilindara, 141kw, plave boje i bez cupavih presvlaka.

Trazio sam ali nigde to nema 'step by step'.

Hvala jos jednom!

Link to post
Share on other sites

zvacu te i objasnicu ti .......

Link to post
Share on other sites
Najbolje sipati antifriz sa BMW normama za M50.

Sto se ozracivanja tice evo ti saveta:

Parkiraj auto na sto vecu uzbrdicu, zagrej ga da otvori termostat, upali grejanje u kolima, obazrivo otvori cep na hladnjaku, sa petodinarkom ili vecim srafcigerom odvi plasticni sraf na hladnjaku ( koji se nalazi pored cepa ), na taj sraf ako ima vazduha u sistemu ce krenuti da sisti, obrati paznju da ti posuda za vodu na hladnjaku ne ostane bez tecnosti ( jer ce ponovo povuci vvazduh ) znaci po potrebi dolivaj tecnost, dobro bi bilo da imas nekog za pomoc ko ce sedeti u kabini, voditi racuna o temperaturi i drzati auto na oko 1500 obrtaja, kad na sraf krene mlaz vode bez ikakvog vazduha, zavrni sraf.

Ako posle toga kad ti auto radi na leru imas dotok vode u posudu na hladnjaku ( pogledaj kroz cep koji si odvio ) i imas grejanje u kolima, to je to, ozracio si ga kako treba.

Slabo si trazio :D

Link to post
Share on other sites
Slabo si trazio :D

Daj mi link na kome je taj text, da vidim da li sam tamo zavirivao.

Hvala

Link to post
Share on other sites

negde je u " pitajte majstore " .....sigurno

Link to post
Share on other sites
14. strana, ja posavio isto pitanje, "par pitanja M50"

Joooo brate :D ,trazio sam u cijem se naslovu pominje "antifriz", "temp. motora", "hladnjak" ili "odzracivanje" za "M50".

Ovo ne bi pronasao da ga j...s.

Hvala ti puno!

Link to post
Share on other sites