Recommended Posts

Pozdrav.

Javljam se u ime druga i njegovog problema. U pitanju je bmw e46 318i 2001 87kw. Problem je jer nema apsolutno nikako struje na 2 i 3 cilindru. Menjao je kablove, svecice, glavni racunar, razvodnu kapu(ako se tako zove) i opet isto. Da li neko ima ideju sta bi moglo biti? 

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Proverite ogrlicu na radilici koju cita senzor,kod tih motora hoce da pukne i senzor nemoze da cita obrtaje motora.

Skinete senzor,vrtis motor i gledas kroz rupu ako fale zubi to je to,otvaranje.

Link to post
Share on other sites

Tesko ce kroz rupu od senzora radilice videti prsten, nepristupacno je, imao sam isti problem I ogrlicu ili prsten sam video da fale zubi kroz otvor za senzor sto meri nivo ulja, a prvo probaj raskaci kabl sa senzora, trebao bi upaliti, moj je bar palio, koliko me secsnje sluzi...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Inace ako je ogrlica pukla, nemoj da ganja po otpadima jer je prodaju po ceni cele radilice ili polu motora, poruci u Autoline-u, stize iz Nemacke nova originalna, midlim da je oko 3000din. Smesna cena al posao veliki

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Jel resen problem, I kako? Jel u karteru ostatak ostecene ogrlice, pitam jer ja sam auto tako kupio a kad sam skinuo karter opiljaka nije bilo, verovatno neko povadio pre mene...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nismo nasli nista u karteru, verovatno je povadjeno ili je neko ranije skidao. Kroz rupu od senzora smo gledali kakva je ogrilica, jeste da je skroz nepristupacno ali vredelo je...

Link to post
Share on other sites

Nemoguce da je isti slucaj kao I kod mene, ogrlica ostecena 30% a ni jednog opiljka u karteru, moze da ide bez ogrlice sa raskacenim senzorom, verovatno u limp modu, tako je kod mene bilo dok nisam video da je raskacen, kad sam ga zakacio nije mogao upaliti vise...

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites