stelovanje paljenja bmw e36 1.6i m40


Recommended Posts

Dali se na bmw e36 1.6i m40 steluje paljenje-auto mi dosta vise trosi goriva nego plina .Plin sam izvadio iz auta.inace radi odlicno na benzin samo sto vise trosi pa mislim dali ja paljenje stelovano za plin(ono ranije paljenje i slicno)

Link to post
Share on other sites

Sta onda da gledam-promenio sam plavi davac za temperaturu stavljen nov febijev.kablovi ne bacaju varnice nocu a i na plin je lepo radio.doduse nije lepo radio na benzin pa je promenjen protokomer,lambda sonda i regulator pritiska goriva polovni i opane dizne pa sad radi lepo samo sto mi se cini da nema to ubrzanje inace ulje ne trosi uopste ali mi pumpa goriva malo zuji

Link to post
Share on other sites
On Wednesday, June 15, 2016 at 11:45 PM, Paun_e36 said:

koliko trosi? Jel smrdi benzin na auspuhu? Svecice? Protokomer kakav je?

Trosi po bordu koji relativno tacno pokazuje(proveravao sam i kalibrisao bord) 18l na kratkim relacijama do 4-5 km inace ovako oko 14-15 Za otvoren put neznam a plin mi je trosio 10-11 otvoreno a grad oko 13Ā grad i malo otvoreno.Da oseca se malo gorivo na auspuh ali sad manje kad sam zamenio plavi davac-dizne su proverene na onom uredjaju

Link to post
Share on other sites

svecice zameni svakako ako ih nisi menjao dugo,mnogo ti to trosi..probaj sa drugim protokomerom vidi kako se ponasa,i regulator pritiska vidi da ne pusta?

Link to post
Share on other sites