Recommended Posts

U pitanju je e34 525td, odjednom je propalo kvacilo, tj. pedala skroz, skinuo sam cilindar sa menjaca i ovaj gornji sto je ispod papuce. Donji je masan ali kad ga probam na prazno radi, vraca ga nazad, gornji sam rastavio gumice deluju dobro i kao da nema lufta.. zanima me sad koji je otisao.. i treba mi crevo ako neko ima od pedale sto ide do donjeg cilindra, puklo kad sam odvrtao..

Link to post
Share on other sites

cini mi se da je na e 34 sisica za ozraku sa ddonje strane cilindra pa ne moze da se ozraci.ja samkod drugara skinuo silindar,zakrenuo,da sisica dodje gore odvio je  i cekao dok na prirodan pad nije krenulo ulje,onda sve vratio i radilo je normalno

Link to post
Share on other sites

 

mislio sam da kazem da je sisica sa donje strane cilindra,a vazduh svakako bezi gore tj dalje od sisice i ne mozes na taj nacin da ozracis nikako. bez one pumpe za ozracivanje

pa da  skines i drzis okrenut ali samo dok ozracis,ne da srafis za menjac.ja sam to uradio ovako skinuo cilindar okrenuo uspravno,popustio sisicu i rukom stisnuo klip u krajnji polozaj.zavrnuo sisicu i pustio i tako nekoliko puta,e sada dva puta sam mu menjao za nekoliko godina,jednom nov jednom polovan,i u svakom slucaju koristio sam oba metoda,

p.s nemoj stiskati pedalu kvacila kada skines jer ce isterati klip napolje.ako bas hoces na pedaliranje da izbacis vazduh onda moras ispod auta da drzis rukom klip skroz stisnut u cilindar,tj da mu simuliras radni polozaj :D

u svakom slucaju resice ti problem i prvi metod

Link to post
Share on other sites