Recommended Posts

Licno koristim Mobil 10-40 polusintetik, i naravno znam da ako je sve OK, zasto menjati, medjutim bas se dvoumim posto za jedno 1000km bih trebao na zamenu.

Danas me prijatelj koji drzi prodavnicu auto-delova ubedjivao, kaze, Mobil jeste dobar ali 99% ovde je Tursko smece, a ovaj Liqui je original. Kako jos rece, ovo je ulje bolje, ali nije toliko razvikano, kao ostala ulja.

Malo sam njusio po netu i nasao pored onih aditiva koje ova firma proizvodi, da su ustvari oni proizvodili ulja jos u II s. ratu za avione. Inace vaze za jednu jaku firmu sa dugom tradicijom.

Dakle radi se o Nemackoj firmi, ulje na koje sam mislio je polusintetika ali sa keramikom u sebi, te je zato ovo ulje crne boje. Naime pise da to ulje stvara neku zastitu ili sta vec. Postoji takodje i aditiv sa keramikom ali kako neko rece na netu kosta 140e. Moj majstor mi rece da nije imao to ulje pa mi ne moze reci nista o njemu ali ako je original, sigurno necu pogresiti.

Ima li neko iskustva sa ovim uljem, vase misljenje ili bilo kakva informacija u vezi sa uljem Liqui Moly ?

Link to post
Share on other sites

bane koje ulje preporucujes!! bio sam zadovoljan mobilom high performance a sad sipam neko kao bmw ulje,kupujem kod alonea!dobro se ponasa ali mislim da ga malo vise troshi!

Link to post
Share on other sites

Kod mene u 520 12v e34 koji je 88 godiste, bilo je sipano neko castrolovo, bilo je dobro skroz, auto je poceo da trosi ulje tek posle predjenih 10000 km! Posle sam sipao polusintetiku Likvi Moli 10 40 koju ti pominjes, presao sam vec 3500 km od zamene, motor nije potrosio kap ulja! Odlucio sam se za Likvi Moli jer sam nasao u jednoj prodavnici ceo njihov program da drze, dok od zvucnijih imena tipa Mobil, Castrol, nisam nasao nista original! Jebiga, valjda sam ti malo pomogao...

Link to post
Share on other sites

Mobil je super ali... Nikako kupovina po prodavnicama pumpama i super-marketima. Sve je to djubre. Kao i vecina ulja kod nas. To je jedan od najunosnijih kriminalnih radnji koje jos uvek niko ne zeli da regulise. Ja ti preporucujem da okrenes ti lepo deltu i pitas koliko je kilo ulja. Oni nisu u opste tako skupi koliko ljudi misle a sve je original.

A ako ti je puno da das od 10e pa navise za ulje onda se drzi modrice ili tih nazovi ulja za 500din.

Link to post
Share on other sites

(1) Kompanija OIL GROUP d.o.o. je osnovana kao deo VERANO GRUPE.

OIL GROUP d.o.o. je ovlašćeni distributer za teritoriju Republike Srbije, najveće svetske kompanije EXXONMOBIL i njenih brendova ESSO i MOBIL.

Vojvode Stepe 352

11000 Beograd

tel: 011-30-94-612

011-30-94-613 (valjda su ovo tacni podaci, nisam probala)

(2) Delta na hipodromu prodaje Shell i BMW ulje. BMW sinteticko ulje 5w-40 je 1350/lit.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kod mene je Liqui Moly (crno) i nivo se nije promenio nekih 4k km dok prethodno (ko zna sta je bilo) sam morao da dolivam ...

P.S. To sto je negde skuplje ne znaci da je bolje i originalnije ... U svakom slucaju tacno se zna kod vecih firmi koji kvalitet ide za koje trziste, tako da taj mobil nije sto i na zapadu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Moj auto konzumira Liqui Moly MoS2 ulje koje je navodno za motore koji trose ulje i mogu ti reci da sam zadovoljan. Menjam ga na 8000 km i ne znam dali potrosi 500g od zamene do zamene. Pogledaj na googlu Liqui Moly oficijalni sajt i sta imaju da kazu o tom ulju. Inace jedino crno ulje na trzistu.

Link to post
Share on other sites