Recommended Posts

Kako rece majstor izgleda da mi je zapusen katalizator, tako da se motor gusi. Inace i zadnji lonac je totalna katastrofa pa me zanima da li da skidam katalizator i krpim zadnji lonac i sta time dobijam a sta gubim. I koliko moze da se dobije na otkup tog katalizatora?

Link to post
Share on other sites

cisto sumnjam da je katalizator , nije to bas toliko mator auto .... mada ako je svasta sipano u njega.....

Link to post
Share on other sites

katalizator mozes skinuti i ubaciti samo cev ili neki mali protocni lonac, a zadnji lonac ako je trula samo obloga mozes zakrpiti,mada to nije dugorocno resenje,ali ako su pregrade i cevi trule u loncu ne isplati se krpiti jer gasovi vise ne prolaze kuda je predvidjeno i nece valjati,a moze se desiti da vuna koja se nalazi u loncu posle truljenja cevi udje u ostatak cevi i zapusi je pa ti onda opet gusi motor

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hvla na odgovorima. Meni bilo hitno posto sam sutradan isao na more pa sam otisao i skinuo katalizator i stavio novi zadnji lonac. U principu nisam dobio nista specijalno osim sto zadnji lonc skoro da nisam ni imao. Kad sam sisao u kanal nisam mogao da verujem koliko se raspao

Link to post
Share on other sites
cisto sumnjam da je katalizator , nije to bas toliko mator auto .... mada ako je svasta sipano u njega.....

Dizelski katalizator mos jebat sa dva tanka sumpora, a benzinski sa 10 litara.

P.S. nemoj da skines katalizator, mozes da izbusis rupu precnika 1,5 cm kroz njega.

Link to post
Share on other sites