Recommended Posts

Trebam da pravim nešto pa me interesuje kako da i da li je moguće da preomenim smer kretanja motora od brisača.

Da pritiskom na jedan taster vrti u jednom smeru a da pritiskom na drugi vrti u suprotnom.

I da li je moguće ugraditi vremenske releje na takvom modelu (tipa od 1-60 sec).

Vranjine javi se :-)

 

Link to post
Share on other sites

moze se resi ali na motorima koje sam ja koristio kada se promeni smer,pod opterecenjem se rotor izvlaci jer je predvidjen da vrti u jednom smeru u suprotnom nema aksijalni oslonac i izvlaci se preko puznog ticka u reduktoru

Link to post
Share on other sites

Ma moram da probam jer ništa mi ne pada na pamet šta mogu da iskoristim. A kako si menja smer? Vidim spominje se neki H most, ali su to španska sela za mene..

Link to post
Share on other sites

A da i kod mene bi trebalo da podiže kao ruku jednu tako da će prilikom spuštanja iste biti rastrećen i tu će da ide kontra smerom, mislim da će da prodje...

Link to post
Share on other sites

Evo na brzinu skicu sam nacrtao.

Scaronema-page-001.jpg

Ukratko, treba da se podižu i spuštaju ove "ruke" uz pomoć npr. motora od brisača.

Kapiram da mi treba nešto nalik ovome

http://www.ebay.com/itm/6-30V-DC-Motor-speed-Controller-Reversible-PWM-Control-Forward-Reverse-Switch-/162002954574?&_trksid=p2056016.m2516.l5255

Stim što bi voleo da na primer hoću da podignem jednu ruku pritisnem jedan taster (kratko ne da ga držim) pa da vremenski relej odradi svoje isto to i za spustanje :-).

Vanja kod mene sve nešto komplikovano :-)

 

Link to post
Share on other sites

Hoću da pravim pomični spojler na autu. Nešto kao krila :-) .

Trebam da pravim priključnu mašinu za prskanje vinograda totalnim herbicidima, pa ovo pomično olakšava ulazak u redove :-) . Odosmo u poljoprivredni forum, gotovo :-) .

Link to post
Share on other sites

Neće biti to teško ići će alu profil a dužina ruku nekih 80cm do metar... Probaću prvo ovu jeftiniju varijantu a cilindri, razvodnici itd su malo skuplja varijanta....

Link to post
Share on other sites

A, nema zivota bez poljoprivrede :)

Prvo, onaj tajmer, sto si okacio link, ti ne zavrsava posao jer nemas promenu smera. Rekao bih da ti tu tajmer ni ne treba. Neces imati hod ruke srazmeran vremenu. Hod ce se menjati zavisno od opterecenja na motor i napona.

Pretpostavljam da tebi treba da stisnes jedan taster i motor vrti u jednu stranu a kad stisnes drugi taster da motor vrti u drugu stranu? 

Link to post
Share on other sites

Kako kažeš :-).

Upravo tako četri tastera za dva motora. I jel može da se ubace tu obični releji a pobude da idu od tastera?

Edit: I ovaj sa ebay-a nema promenu smera kretanja motora?

Link to post
Share on other sites

Za tacan hod ruke ti vremenski ne valja. Moze da kratkim pritiskom na taster motor ide u jednu stranu i kad treba da stane ponovo srisnes taster da motor stane. isto tako i za drugu stranu.

Da li ti bas trebaju dva motora?

Link to post
Share on other sites