angel eyes


Recommended Posts

Pozz... svaka chast ljudi, ovo super izgleda!!!!

Dajte nekako da dodjem do sipkica, ko ima sipkice nek se javi....

Pozz :D

Ma ljudi, sve je to O.K, i ja sam pravio iste u vise navrata, sta sve nisam radio.

Stavljao sam i LED i obicne od 12V mini sijalise i sve to donekle izgleda dobro nocu, ali po danu

se uopste ne vide, a i nocu kada se upale oborena svetla ista prica- ne vide se!

A onda sam nasao CCFL ( iliti fluo prstenove za 100 evrica, znam, ali u odnosu na citav far to je super cena obzirom da se jedva mogu naci).

Ove sam nasao ovde kod nas i to na zabranjeno reklamiranje sajtova! i to lik salje pouzecem ovde. Znaci uopste nema cimanja sa racunima u banci, visa elektron i ostalim zajebancijama.

evo slike kako izgledaju, a vide se i nocu i danju FENOMENALNO!

BMW_GENUINE_CCFL_497b7b4423786.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

evo kako su ispali ti prstenovi kod duha...

nekad'

DSC00485.jpg

prilikom ugradnje

DSC00483.jpg

i sad'

s tim shto telefon ne moze da uhvati sa razdaljine pravi oblik

ali kada se gleda uzivo izgleda kao na drugoj slici

DSC00486.jpg

i 1 primer kako mu ni xenon ne moze nishta

DSC00482.jpg

sqpi jesu al' su alfa i omega

sve je dzek na dzek, shtipaljkice za kachenje, zice u providnom silikonskom buziru, zalivene diode, zaliveni limchich pozadi kao reflektor, ponishtivachi greshaka, uputstvo...

znachi samo shto nam nisu poslali i litar technosti za prskalice farova koja je iscurela prilikom montaze i 2 sendvicha

i u podne sijaju ko blesavi

Link to post
Share on other sites
Cek jesu li ovo one sipkice ili ??Ne baca mi se bash 100evra na te fluo... ;)

Ne, nisu sipkice. To su fluo cevi ili kako ih zovu CCFL.

Evo o cemu se radi.

Original Angel eyes se prave od kruzno izlivene staklene sipke koja je takodje narezana sa zadnje strane.

Kada se montira u far, sa gornje zadnje strane, nalazi se komora oblozena limom i socivom u koju se stavlja halogena

sijalica jacine 40-50W. Kada se sijalica ukljuci, onda putem optickog prenosenja

svetlosti i recki sa zadnje strane sipke koje odbijaju tu svetlost, dobija se vizuelni svetleci Halo.

E, sad. Isti bi se efekat postigao i i sa ovim nasim home-made plasticnim (punim) sipkama, ali zbog velike toplote koju

emituje halogena sijalica, to nije moguce jer bi se one istopile i napravile haos u faru.

Zato kod plasticnih sipkica, jedino resenje ostaje da se ubace LED ( doduse, one se mogu postaviti i upravno na sipku i to vise komada tako da se dobije efekat kao kod Audija samo u obliku prstena).

Jedino nam jos preostaje da skontamo gde i kako da nabavimo staklene sipke!?

Do tada, fluo cevi su jedina prava stvar, ako ne i bolja od originala!

Link to post
Share on other sites

treba da se iseche obod reflektora koji inache sluzi da bi bio fixiran i savijen je ka unutra

mora inache prstenovi ne mogu da udju izmedju stakla i njega

Link to post
Share on other sites