Recommended Posts

Pozdrav,

 

Zanima me da li moze imobilajzer da se popravi,na primer preko dijagnostike ili nekim drugim putem.

Iz predhodnog posta,naveo sam neke probleme koji su se pojavili prilikom promena mapa prilikom chipa,i da nisam mogao da palim auto sa originalnom mapom.

Posto nisam previse strucan u tom polju,zanima me kako da proverim imobilajzer,da li radi,da li je ispravan,ako nije sta da radim dalje ?

Da li mogu da ubacim drugi,ili to ide u kompletu sa ECU ili kako vec...Stvarno neznam nista na ovu temu i dosta bi mi znacilo da mi neko strucniji objasni sto vise na ovu temu.

 

Inace da podsetim,auto sada pali sa Tunningovanom mapom ( to je neka koja je ``modifikovana`` Bog zna kako izmedju originalne i prve tunning mape ),znaci sada je nesto izmedju.

Sa originalnom samo vergla i nece da upali,sa prvom tunning mapom takodje nece da pali...Znaci pali samo sa tom nekog ``medju`` mapom.

 

Sumnja se na imobilajzer,ali kako da utvrdim da li je do njega ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Sve tri stvari da probam od drugog auta ili samo komp ?

Bio sam jutros kod druga( odlican elektricar ) kaze da se susretao sa tim problemom,pogotovo tamo gde sam ja radio auto.

Kaze da je 99% siguran da nije originalna mapa od mog auta pa zato nece da upali( dal je ubacio od nekog drugog auta,skinuo sa neta ili sta vec ).

Oticu sledece nedelje kod njega ponovo,kaze da ce naci originalnu mapu po serijskom broju i da bi problem trebalo da bude resen.

E sad videcemo.

Ja imam mapu kod sebe,originalnu,al dzaba kad se u to nerazumem niti znam sta da gledam u njoj.

 

Link to post
Share on other sites

Resio problem.Kao prvo lik nije iscitao originalnu mapu do kraja i samim tim je blago receno sjebao.

Covek iz Rume ( prijatno iznenadjen ) mi resio problem.

Ubacio originalnu mapu,auto pali,ide,lepo salta ( sto sam se iznenadio ),a od dima ni traga.

Cak sta vise,bolje ide sa fabrikom,tako da ako neko ikad odluci da Chip auto u ProTunningu u BGu,toplo preporucujem da ih obidjete,posto o chipovanju znaju kao i ja,skoro nista.

Link to post
Share on other sites