Recommended Posts

kako vam se ovo cini. ja sam odlepio kad sam video, uradjeno u hrvatskoj. veoma zanimljivo izgleda i koliko sam shvatio materijal kosta tamo oko 350e. plus usluga. ima li ovo negde kod nas? zna li ko?

carbonai6.th.jpg

carbon1lm7.th.jpg

carbon5rt7.th.jpg

carbon13ua6.th.jpg

carbon11mx8.th.jpg

carbon3xj0.th.jpg

carbon8jm7.th.jpg

carbon14jo2.th.jpg

carbon6sm1.th.jpg

carbon12ae1.th.jpg

carbon4rq0.th.jpg

carbon9cj0.th.jpg

carbon10zm1.th.jpg

carbon7ve6.th.jpg

Link to post
Share on other sites

To je folija Carbon Look,ima je moj prijatelj koji se bavi time,on kod njega na mk4 uradio plastike na tabli i tapacirima ali moze slobodno i spoljna upotreba, daje garanciju dve god.Ako nekog zanima neka da konkretne mere i ja cu proveriti i nema sanse da kosta 350e.

Link to post
Share on other sites

Bas cu sad da izmerim na svom M3 Kog sam juce kupio novog, Hahahah pa odakle ja mogu da znam kad nisam uzivo vido ovaj auto a jos da znam dimenzije, izmeri ti.

Link to post
Share on other sites

dobro bre covece nemoj da me teras da koristim specijalne programe - by nasa - da izracunam povrsinu. rekao sam ti to okvirno, a ako mozes, ti saznaj cenu, ne za povrsinu krova, nego cenu kvadratnog metra, ili kako se ta folija prodaje i meri. zaista izgleda dobro, nija sprdnja,,, :D

Link to post
Share on other sites
Ma koja muda, obicna folija ako ti se ne svidja ostavis pola sata na suncu i polako razlepis.

e jeste bas. hoces da kazes da se skida posle pola sata cvarenja na suncu, pa onda moram stalno da trazim DEBELU LADOVINU i da krijem auto.

Link to post
Share on other sites

svaka stamparija ( ozbiljnija ) moze da uradi carbon foliju ... ja sam se nesto raspitivao oko cena pre par godina i mislim da je kvadrat bio oko 30e .... nisam bas siguran ....

Link to post
Share on other sites

Ima folija i za 700din 1.0m x 0.5m ali je fora samo sto je sirina 0.5m pa ne moze na haubu ni na krov da se stavi, ali je daleko od ove , ima brdo modela i bezbroj klasa te folije, ova gore je veoma kvalitetna i vredi svaki dinar :D

Link to post
Share on other sites

Vidim da je tema malo starija ali imam foliju u ponudi,ne znam tacno cenu po metar ali ne verujem da je 30e po kvadratu...Imam neki uzorak kuci pa ako dolazis nedeljom na okupljanja donecu da pogledas pa ako ti se svidi lako cemo se dogovoriti...

Link to post
Share on other sites

moj burazer ima fabriku u nemackoj a i ovde kod nas na 30km od zvornika srpskom stranom, mesto ljubovija. radi serijsku proizvodnju [prva ugradnja za audi mini moris i mislim mercedes]sve od karbona aliminijuma drveta itd...a to sve, i njegove radove mozete videti na sajtu http://www.km-gmbh.com/en/fuehlen.php

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je Transporter u pravu, ovo na linku je stvarno vrh sto se tice tih stvari i ne verujem da bi bilo dostupno sirokoj narodnoj masi ;)

Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam sto ranije nisam mogao da postavim slike ali evo(bolje ikad nego nikad,ne?):

Slikice-0003.jpg

Slikice-0004.jpg

Slikice-0005.jpg

E sad ja sam trazio na netu ne bih li video kako to konkretno izgleda na nekoj (vetjoj)povrsini ali nisam uspeo da nadjem :D

Ako ste radoznali i ne mrzi vas da se potrudite da nadjete,u pitanju je film firme Avery u seriji Speciality naravno ime samog filma je carbon. . . Sto se tice tehnikalija film je od 90 mikrona,2 do 3 godine fabricke garancije(zasto ne znam jer super-metallic folija istog proizvodjaca ima 5 godina a u principu to je isti film samo druga stampa) izdrzava temperature od -40 do +80 sto u praksi znaci da mozete da ostavite auto na suncu a da film ne izbledi i da se zimi nece "skupiti"...Eto to je ono sto ja imam,kao sto sam rekao meni se sara ne svidja i kad je izbliza gledas uopste ne izgleda kao carbon...Predpostavljam da izdaleka ok izgleda ali,sta ja znam,sa ovako malog parceta ne mogu da kazem kako bi izgledalo na felikoj povrsini...Eto toliko :D

Pozdrav

P.S. Za cenu se nisam raspitao i predpostavljam da treba film treba naruciti ali ako je neko zainteresovan,ja cu se naravno raspitati....

Link to post
Share on other sites

Ja iskreno nisam pristalica carbon LOOK-a.

Pravi carbon da, ok bi mi bilo da uradim to zbog performansi, olaksanje masine.

Kao styling... NE

Ne bih lepio po svom autu jer nije nista posebno.

:D

Link to post
Share on other sites

Bas tako xD

Ja cak i pravi Carbon ne volem,grafit mi je nekako za pravljenje stapova za pecanje ne za kola :D

Al moram priznati da sam se odusevio kada sam pre koju godinu video belog AMG-a CLK,cini mi se, sa fabrcki carbon haubom i krovom...Sam kontrast perla bela i ta carbonska crno-siva mi je izgledala uhhhhhh....

Link to post
Share on other sites