Carina za Automobile Evro 1/2


Recommended Posts

Ćao Ljudi, :pilot:

trenutno baš nisam u najnovijem događjaju u pitanju carinjenja automobila kod nas u srbiji.

Znam da kod nas se trenutno može samo ocariniti auto koji ispunjava evro 3 standart.

A jel postoji neka mogućnost da se ocarini naprimer auto koji ispunjava samo evro 1 ili 2, ili dal neko zna hoćeli možda biti nešto u planu da se

tako nešto omogući ?

Pozdrav svima,

Dejan

Link to post
Share on other sites

ma nema sanse, bas obrnuto . mozda je pre i moglo bas zato sto su gospoda iz eu skartirali svoj stari krs, ali smo mi promenili zakone bas iz razloga primicanju evropskoj uniji, pa se svi nadamo potpunom clanstvu za jedno 4 godine, mada ni od toga nema nista, a do tada ima nasi da nam zabrane i euro3 koliko su pametni i koliko misle da cela srbija ima para za nove automobile. uh, uh, iznervirah sam sebe...

Link to post
Share on other sites

Nije bas tako. Kada uvozis ceo auto on mora ceo da bude proizveden po euro 3 standardu. Kada uvozis samo motor on ne mora da zadovoljava euro 3 a sama skoljka nazalost ne moze da se uveze...

Link to post
Share on other sites

Oni su taj zakon o euro 3 normama doneli jer im se digao qrac. Kao ekologoja ovo ono. Nema veze sa zivotom. Medjutim sami su sebe doveli u kontadiktornost jer npr novi jugo mislim da ne zadovoljava nikakvu normu. Nova lada zadovoljava euro2. To bi znacilo da npr. ne mogu da kupim novu ladu u Srbiji jer ne zadovoljava euro3.

Taj zakon nema veze sa EU. Taj zakon nisu doneli ni Rumuni ni Bugari pre ulaska u EU.

Ne moze se skontati nijedan legalan nacin za uvoz novijih, ni preko delova!! A nikako euro 1 ili 2.

O zakonu o ceni registracije ne bih ni da govorim......NAJGORA GLUPOST!

Link to post
Share on other sites

Ja sam moj auto uspeo da "uvezem" zahvaljujuci rupi u zakonu. Auto je bio vlasnistvo atasea italijanske ambasade, i uvezen je u zemlju kao stranac i registrovan na tablice ambasade, jer se taj zakon ne odnosi na vozni park ambasade. Kada je doslo vreme da atase napusti zemlju, prodao je auto meni. Auto je oocarinjen, izvrsen je prenos na moje ime i registracija na BG tablice. Znaci, auto je uvezen kao stranac i registrovan na table ambasade, ali to s u neku ruku i nase table... No da ne duzim:)

Naravoucenije: To je izvodljivo jedino ako znas nekog iz neke od ambasada. Prednost je sto su kola ambasade, uglavnom redovno odrzavana, jer to placa drzava cije je ambasada, i cinjenica da ne postoji ogranicenje po pitanju godista i euro-standarda.

Ovo se ne desava tako cesto, i zahteva dosta strpljenja i zivaca. Rekose mi je da je trenutno aktuelna neka Alfa 155:)

Link to post
Share on other sites

Ovo je skroz tacno, jer je i moj auto dosao tako do mene...On jeste Euro 3, ali kada neka ambasada resi da ga se ratosilja, auto se registruje bez placanja carine i PDV,samo neki prenos.

Uslov je da je auto ovde 5 godina, u rezimu tzv. privremenog uvoza...Sto ne znaci da on kosta manje, nego kosta isto koliko i carinjen, jer su se ambasadori izvestili da zakace neku kintu u zamlji Srbiji...

Tako sam ja moj platio...sto i jeste njegova cena, ali je u perfektnom stanju...14000..... :pilot:

Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji. Računo sam da možda postoji nekakva mogućnost ocariniti moga E36, al ništa od toga, moraću ga terati dalje sa nemačkim tablama. :lol:

Pa jpg :pilot: , možda ću kad tad pustati carninu na sve vrste vozila.

Prijatno,

Dejan

Link to post
Share on other sites