Uvoz iz Amerike i Kanade


Recommended Posts

Iz Amerike u Srbiju jos od kada je uvedeno da vozila moraju da ispunjavaju euro 3 normu, ne mogu da se uvoze vozila zbog toga sto ne ispunjavaju e3 propise. Ustvari ona ispunjavaju ali je nemoguce dobiti sertifikat od proizvodjaca, a kod nas se homologizacija vrsi samo u prici t.j. jos niko nije to uspeo da uradi (mozda postoje neki individualni slucajevi na foru). Jedina opcija je da se homologizacija uradi u Nemackoj. A ako vec razmisljas o uvozu trenutno je Engleska najpovoljnija zabog odnosa funta/eur, pod uslovom da ovde mozes naci polovne delove za prepravku sa desne strane i da to neko moze profesionalno da odradi.

Link to post
Share on other sites

posto moj prijatelj ima auto kucu i prodaje polovne aute ovo ono uvozi neke aute i iz amerike za puno jeftinije novce nego iz njemacke i posto me je zanimalo reko mi je kako ide

dakle cijena auta u americi + 8% poreza na to (u americi)+ kontejner 3000$ i ovde carina ( za aute novije od 2000godine ) a ako su starija onda prekucavanje i to je otprilike to kako mi je rekao

a on uzima aute od banaka na aukcijama i dobije ih za nikakve novce nedavno uveo nekakav infinity SUV nemam pojma za oznaku, golf 5gti i bmw 335turbo sve je bilo razbijeno ( ne puno odradjeno za desetak dana sve ) i kad sam ga pitao kolko je platio sve smije se i kaze MANJE NEGO STA OVAJ GTI VRIJEDI U NJEMACKOJ POLOVAN

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 months later...