Recommended Posts

U moj auto sam ubacio motor od 525e E28 2.7ccm 130hp na 4.250 rpm.

Stavljen je go motor(moj usisnik,kuciste termostata,paljenje,karter)

Taj motor je fabricki bio ogranicen na 4500rpm dok sad moze da ide do 7000 rpm...

koliko je to bezbedno za taj motor?

posto glave motora stimaju sa jednog na drugi,da li je glava od 2.0i bolja na njemu ili ne(da li ima razlike u bregastim osovinama povodom broja obrtaja za koji su predvidjene)?

pri velikim obrtajima sta ima vece opterecenje kod mog motora glava ili blok?

Covek koji mi je ubacivao taj motor kaze da bi na tim vecim obrtajima taj motor trebao da ima oko 160 hp ,tacno ili ne?

Link to post
Share on other sites

uhhhh .... cuvena ETA .... danas sam bio sa drugarom koji je ubacivao jednu napakovanu etu u kocku ....

taj motor je u principu neunistiv ... on fabricki ima 124 ks , ustogljen je na glavi , kompjuteru i diznama ...

tvoj auto ako je kompletno preradjen trebao bi da ima sigurnih 200ks , ali tu postoji jos nesto a to je sam rad tog motora koji ide iz krajnje niskih obrtaja , sto se dosta razlikuje od obicnog 2.5 motora ...

pitanja koja postavljas su totalno nepotrebna ,ta kombinacija je odlicna, glavu mozes bez problema od 2.5 da stavis a i glava od 2.0 ne bi trebala da pravi problem ....

Link to post
Share on other sites

pa prepakovan je tako da ga sad kontrolise kompjuter od 320i i ima njegove dizne i paljenje....

da li se moze nesto uraditi povodom toga sto mi u petoj stane na 5000 obrtaja na 190 km/h? ;)

Link to post
Share on other sites

Stavi glavu xxxx731, kompjuter xxxx173 i protokomer xxxx083 , ako sve valja, tj radi kako treba, rezultat ne izostaje.

E sad... ima tu jos puno caka. Ovo o cemu pricamo je osnova.

Link to post
Share on other sites
Stavi glavu xxxx731, kompjuter xxxx173 i protokomer xxxx083 , ako sve valja, tj radi kako treba, rezultat ne izostaje.

E sad... ima tu jos puno caka. Ovo o cemu pricamo je osnova.

by gospodin Rajkovic ..... :)

neki dan kad sam bio kod njega , jedan takav je napakovan i cekao je ubacivanje u kocku ....

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ma koji ce mu moj taj menjac , nek menja diferencijal cim uradi veliku operaciju

Link to post
Share on other sites