Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu.

Zovem se Boban. Živim u Pirotu. Imam 42 godine.

Vozim BMW-a (525i E34 M50 iz 1990.) od 2001. godine.

Po zanimanju sam dipl. ing. elektronike i radim u Tigar Tyres-u.

Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici.

Pa i nisam bas strucnjak za gume. Ja se bavim industrijskom informatikom, automatizacijom masina (PLC, SCADA sistemi i sl). Mada, na izvoru informacija sam...

Link to post
Share on other sites

Tigar Tyres proizvodi Tigar brend, ali i neke Michelinove trgovacke brendove i sve u tzv. trecem nivou proizvodjaca. Naravno, prvi nivo drzi Michelin, drugi BG Goodrich, Kleber i sl., dok su TIGAR gume namenjene trecem nivou cena. Ono sto Tigar Tyres proizvodi sa Michelinovim imenom su gume za skutere i male motocikle. Dnevna proizvodnja je oko 20 000 guma. Preko 85% ide u izvoz, sada vec kroz Michelinovu trgovacku mrezu. Znaci, za sada se u TIGRU ne proizvode putnicke gume sa oznakom MICHELIN, vec samo neki njihovi jeftiniji trgovacki brendovi (Norauto itd.).

Link to post
Share on other sites

Prodato. TIGAR ad se povlači iz posla sa gumama. Michelin će biti 100% vlasnik Tigrove fabrike autoguma do 2010 (mada se to praktično već vidi). TIGAR je imao Joint Venture sa BF GOODRICH-om od sredine 70-ih, pa je organizacija bila njihova, tako da ni uslovi u tadašnjoj fabrici AUTOGUMA, kao ni danas nisu loši. Mada, Francuzi su drugačiji od Amerikanaca ...

Link to post
Share on other sites

Malo digresije, valjda moderatori nece zameriti :lol:

Iz gore postavljenih postova se vidi da poznajes materiju, ali uglavnom podatke

firme u kojoj radis i njenih poslova. Koliko si upoznat sa kvalitetom guma aktuelnih proizvodjaca,

interesuju me neke stvari ( poslacu ti PM )

Link to post
Share on other sites

Da se prikljucim dobrodoslici na ovom mestu, mada smo se vec "culi" e-mailom.

Vojni rok sam zapoceo u Pirotu pa mi je taj grad ostao u secanju (lepom secanju).

Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodošlici. Znači poznaješ grad. Drago mi je da ti je ostao u lepom sećanju, s obzirom da je Pirot skroman i siromašan.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.