Recommended Posts

pozdrav svima jos jednom,zovem se Andrej,iz Beograda sam. kao sto sam i obecao u predstavljanju,cekao sam da operem auto pa da okacim par slicica :lol:

pre svega,par reci o autu. kao sto se i iz naslova vidi,u pitanju je serija 1, verzija sa 5 vrata,presao tek 8000 km. znaci,skoro pa nov :beach:

iako podataka ima na internetu i to,da ih stavim i ovde 1.6 benzinski motor,122ks (starija verzija ima 115ks),6-ostepeni manuelni menjac,po fabrickim podacima od 0-100 za 10.2.

prosecna potrosnja po mojim podacima,odnosno bord kompjuteru se krece od 10.5 do 12 litara. moze da se tera i ispod toga ali to je bas penzionerska voznja bez klime itd... ali jednostavno u spicu,sad leti,ne moze da trosi manje. ali bmw je to,tako da taj podatak i nije toliko vazan,zar ne? :beach:

sto se tice dimenzija 4.227 x 1.751 x 1.430 , kao sto se vidi i nije toliko mali auto,ali sobzirom da ima zadnju vucu i da mu je motor postavljen uzduzno on zapravo i nema toliko mesta unutra,bar sto se tice zadnje klupe. kod vozacevog sedista je potpuno druga prica.. sve je podredjeno vozacu i pozicija za sedenje koje vam odgovara se veoma lako pronalazi. znaci volan je podesiv po dubini i visini,sedista napred/nazad i gore/dole. znaci za volan se moze smestiti bilo ko ali po cenu za putnike na zadnjoj klupi.

sto se tice motora,kao sto se i vidi 1.6,122ks,zapravo je najslabiji bmw u njihovoj gami trenutno,ali po meni sasvim dovoljan cak i za neku ostriju voznju. ono sto me iznenadjuje jeste da vuce vec od niskih obrataja veoma dobro i kao da ne postoji osecaj da se vozite u benzincu sve do onog trenutka dok se ne dodje do nekih 4000 obrtaja :) e tad jednostavno chupa u drugoj pa i u trecoj .. znam da vecina vas ovde vozi jace masine pa vam pojam chupanje sa 122ks i ne ide bas u glavu,ali znate na sta mislim :) max brzina mu je 200 fabrciki,ja sam ga vozio 180 ( nisam ni imao potrebe za vise) ali tacno je ostalo do nekih 210 po cajgeru.. ono sto me iznenadjuje je da veoma lako stize do npr 160,bez ikakvog napora i pritom nije bucan uopste...

sto se tice snalazenja u gradu,odlican je za parkiranje,mada mora se parkirati u rikverc uglavnom jer ima dugacak kljun pa treba dosta manevrisati prlikom uparkiravanja od napred... servo je pri uparkiravanju maximalno olaksan dok se pri vecim brzinama ukruti malo kako bi se dobio bolji osecaj za voznju.

da ne nabrajam sad sta ima od opreme sve,ali sobziorm da je ovo najosnovnija verzija mene fascinira da se uz to dobije npr 8 vazdusnih jastuka (dok npr u ostalim automobilima slicne klase idu 2 ili eventualno 4 kao standard),start/stop dugme itd.. i posle kazu skup je bmw... jeste skup,ali za to sto platis i dobijes sta ocekujes.

e sad,valjda vas nisam udavio (mnogo) sa pricom :) , evo i par slika..

p1010026uz8.jpg

p1010012un0.jpg

p1010015qn9.jpg

p1010022ab9.jpg

p1010023ng8.jpg

p1010002ke3.jpg

p1010011jg9.jpg

ja sam resizovao slike,nadam se da ne ucitava sporo... imam ih jos ali je bas uzasno spor upload,tako da cu kasnije mozda ostaviti jos par slika...

pozdrav!

Link to post
Share on other sites

hvala,hvala!

to sam i planirao da uradim,ali ne jos,ipak je nov i to,pa cu kasnije... a sto se tice nekog ozbiljnije ''doradjivanja'' isto kasnije... ne bih sad mnogo dirao. :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa kakve veze imaju felne i nov auto, mozda ti je zao da odvrces srafove pa da posle budu polovni, inace lep auto ali ima ruzan volan i ocajnicki trazi neke 18-ice.

Link to post
Share on other sites

Mogu ti reci da sam se ja jako lomio prosle godine u julu mesecu izmedju 116 i 118d ,cak sam otisao i u deltu sa kaparom za 116i i na kraju prelomio da sacekam jos malo i mom strpljenju je uleteo 325xi sa 15000km na satu 2004g . . . . . .

Skroz ok auto koji se jako o dobro pokazao sto se kvarova tice pa cak i drzanja cene ,jedino sto sam alergican je taj jebeni plasticni volan i manuelna klima to je sve ukupno 200-300 eura skuplja varijanta ali eto ovi nasi guraju manuelnu klimu i taj glupi volan ako neces da cekas 3 meseca ,respect za auto

Menjaj gume pod hitno ako vec neces felne ,skidaj ta runflat govna ,preporodices se . . . . . . .

Link to post
Share on other sites

sto se tice volana,u pravu ste,meni se svidja oblik i odlicno lezi u ruci,ali bar da su kozu stavili bilo bi mnogo lepse... manuelna klima,nije da mi smeta ali ono,svidja mi se sto nema mnogo nekih izdrkavanja i elektronike (na prvi pogled) znaci jednostavno na dugmice sve. niti ima onaj idrive. :lol:

a taman da te pitam za runflat gume,sta ima fali? mislim sve sto znam o njima je da ne moram da ih menjam posle pucanja do prvog vuklanizera i to je to. a za neko lezanje u krivini i ostalo nisam ni razmisljao,iovako mi je odlican...

inace bio sam i ja u njihovom salonu i sve ali na kraju sacekam jos malo i u oglasima izleti ovaj,isto nov skoro a za manje para. tako da , samo strpljenje :beach:

a sto se tice felni,sta znam,mislim da mu je mnogo 18,tacnije meni bi bila velika obaveza da mu odma nabacim 18tice,iovako mi je problem zbog rupa i svega,mogu da zamislim sta bi bilo sa vecim felnama. zato sam i rekao kasnije,da se jos izvozam ovako i isprobam auto skroz.. posle nije problem staviti bilo sta,ako me razumete :beach:

@riverman: hvala!

Link to post
Share on other sites

Ne mora 18, ali bi 17 legao taman :lol:

U neku ruku je ok sto neces da menjas za sada nista na tvom autu, ali

nece on biti "polovan" ako mu stavis neke kvalitetne felne. Ja na autu imam fabricke od 17 cola

i auto bi bio 2 puta ruzniji bez njih, tj sa nekim 15" i sl.

Neka je sa srecom, masina izgleda super ...

P.S : Sad imas visinske limite za zene zbog zadnjeg sedista :beach: :beach: :)

Link to post
Share on other sites

Ma sta da ne dira, brate ako oces lepe felne i ta sranja da menjas menaj sad isti ti je qrac, brate jednom se zivi

sta imas da zalis sad felne cepaj bre nove 17-ice, zajebavaj se opusteno skroz, znam da nije igracka al jbg...

Link to post
Share on other sites
Neka je sa srecom, masina izgleda super ...

P.S : Sad imas visinske limite za zene zbog zadnjeg sedista :preved: :preved: :preved:

hvala svima! a cim stavim felne idu slike,ali nista u skorije vreme...

inace,skroz sam limitiran,ne moz' nikako da se iskombinuje.. ali,bmw > devojka u svakom slucaju :preved:

Link to post
Share on other sites

Hehe, pa dobro jeste tako za deovjcicu, al nemoj mnogo da se oslanjas na takve koje su sa tobom zbog kolica koje vozis,

ali ako oces zajebanciju, onda je to prava stvar :preved:

Link to post
Share on other sites