CCC bootloop i prelazak na android ili CIC


Recommended Posts

Kao sto sam naslov kaze, imam pandorinu kutiju  (ccc) koji udje u bootloop, i sve je probano da se ucini da proradi (sem majstora).

Prvo paljenje posle nocenja i pogotovo kad je hladno, upali iz prve, a vec sledeci put, mora da se vozi jedno 15ak minuta da ozivi.

u svakom slucaju, pre nego sto trazim majstora, potreban mi je savet od nekog malo umnijeg od mene: naime na vecinu mesta vidim da svi pisu batali ccc, uzmi android. Kako uzeti android ako android vuce zvuk sa aux-a direktno od ccc-a?

da li je isplativo popraviti ccc i onda prelaziti na android ili bolje odmah napraviti veci izdatak za CIC sa svime potrebnim?

ili prosto ostati na CCC posle popravke?

Link to post
Share on other sites
Posto sam trenutno u Bugarskoj, nilazio sam na komplete za oko 1200 leva sto je okolo 600 evra plus combox
Duplo jeftinije nego u Evropi. Kada vec pricamo o CIC-u, ima li neko da je ugradjivao sam Logic 7 na E60?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

To je sve stvar ličnog ukusa i izbora. Ko voli OEM lakše će opravdati toliku cenu.

Ja bih lično za taj novac razmislio o aftermarket varijantama zbog Apple CarPlay/Android Auto...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma realno to je sve preskupo. Ja sam stavio cic+combox+logic7 i sve izaslo oko 1600e. Da je dobro jeste ali cene nisu po meni nimalo realne, ali se veom teslo nalazi za e60. Ovo je cena sa ugradnjom i kodiranjem, tako da i ako nadjes jeftinije racunaj i na tu stavku, jer se to bas lepo naplacuje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kod na u Cg lik na otpad daje kompletan cic 400e,ukoliko vec nije prodao e sad sto se kodiranja tice uz inpu sa aliexpressa(10e) dodje i ncsexpert za kodiranje stavki na bmw i ukuca se na youtube lik koji objasnjava ugradnju i kodiranje cic step by step. Tako da sve moze jeftinije ako se hoce

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Slazem se da povezivanje i kodiranje i nije neki bauk, ali veruj mi i da nije bas tako kako ti se cini :) . Sa tim kablom, ako hoces profi da ugradis bez emulatora, vec da cic aktiviras preko fsc koda nije moguce. Za E seriju ti je potreban icom, ili preko odredjenih adaptera (usb to lan) direktno povezivanje cic-a i pristupanje preko ftp. Potrebno je dizanje firmvera na najnoviji kako bi mogao da pechujes cic ds bi se odradilo sve profi... Za 400e to ne treba ispustati, ni na ebayu nema za te pare...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jedan mali apdejt, covek mi je za popravku ccc-a trazio 200evra, za zamenu bgm(oprostite ako nisam uhvatio dobru skracenicu) chipa, jer kako mi je objasnjeno, ni sam reball chipa nije garant. Rocco, je l’ imas neko mesto tacno gde trazis CIC iz albanije ili? Sto se mene tice 400 evra je mnogo bolja investicija nego android

Link to post
Share on other sites

Imas od Kopljik-a do Skadra jedno 50otpada uz put vecinom mercedesi i felne
Od Skadra do Tirane imas jedno 500otpada tu imas svega i svacega konkretno nudili mi komplet enterijer sport sicevi i tapaciri u bez boji,crno nebo za 350e,rade svakave kompezacije varovi od e60 xenon su 80do 100e po komadu,lci oko 300e oba. Mada cijene ti variraju jos kad cuju da si stranac dizu za duplo a neki su i dalje korektni.

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites