Recommended Posts

U proslom topic-u sam postavio neka pitanja ali obzirom da sada iznosim nesto drugo otvaram novu temu, a i iz razloga sto mnogi nece gledati stari topic.

Znaci 524 td e34

Stavio sam mu sper diff 2.65 i kao sto znate izgubio je strtnost ali dobio na max speed. Probao sam ga na autoputu i isao je u crveno tacno na 220kmh. Znam da je to puno za njega, maltene nemoguca misija, ali nije mi namera da se sada oko brzine prepucavam vec sasvim nesto drugo, te zato ko veruje, veruje, ko ne, nema veze, nebitno za ovu pricu.

Znaci sa dugackim difom je isao nenormalno ali se ponasao kao pravi dizel sto on i jeste ali ipak je to bmw pa zato i kazem ovo. Spor i treba mu vremena da napuni.

Danas stavim takodje sper diff ali kratak 3.95 znaci suprotnost, tacnije isao sam iz krajnosti u krajnost. Sta se desava:

Izgubio sam max speed i u crveno ide na 150kmh. Prva mu je 30kmh i saltanje. Saltam, pun gas u drugoj skripe gume. Nemoguce, cima, lepi za sedista. Uz jedno brdo uz koje sam isao trecom, vuce petom bez problema. Znaci auto ujeda, neverovatno kako prima gas i za gradsku voznju i preticanje je... pa to vam ne mogu opisati sta radi i koji odziv ima na papucici.

Potezali smo ga odmah sa 520 e34 24 v. U startu ga ubije, pobegne mu prosto nemoguce. Znaci auto bolje vuce u startu nego benzinac.

E sada pitanje:

1. Koji diff bi mu odgovarao znaci ono zlatna sredina (brz, ne nesto extra ali startan) mozda ovaj ili neki drugi?

2. Moguca solucija: Kombinacija diff i spustanje paljenja turbine od starta, koji diff u ovom slucaju ?

Link to post
Share on other sites