Recommended Posts

...šta dobijem ako ih skinem, odnosno neki drugari su mi "savetovali" obavezno skidanje, kao naša nafta ovaka-onaka, pa je mnogo bolje bez njega..

Link to post
Share on other sites

Pod hitno na skidanje,kod e46 katalizator je boljka,stoji jako blizu turbine i kad se zapusi,baca garaz i sve zivo na nju,ja sam imao taj slucaj,pa sam morao na remont turbine na 110.000km predjenih..........obavezno skidaj,dobices malo bolji odaziv na gas,a sistanje turbine ce se lepse cuti.....

Link to post
Share on other sites

ja sam cuo da ne dozvoljavaju prelazak u zemlje EU ako skines katalizator sa vozila koje ga je imalo...mada mozda je dezinformacija....u svakom slucaju imaces malo bolji odziv gasa..

Link to post
Share on other sites

BMWE,remont sam ako se dobro secam platio 220eur

Ja katalizator nisam ni skidao nego smo ga otvorili izvadili ono sace i opet ga zavarili,tako da je on i dalje na mestu,pa ko hoce da zaviruje neka izvoli......jos sace prodao ovim sto odkupljuju katalizator,uzeo 50 eur,i bas me zabole za stetne gasove.....

Link to post
Share on other sites

dok sam bio zaposlen u bivsoj firmi,mnogi ljudi koji su dolazili da skidaj katalizator su pricali da ga moraju imati zbog prelaska granice,tako da je samo praznjen,ali jo onda bio problem kod benzinaca,jer je onda taj lim jako zvonio pod vecim gasom..mada kod dizela mislim da nece biti problema

Link to post
Share on other sites

ma koji crni tehnicki........ajd razmisli koliko automobila ima na ulicama koji dime na sve strane,koji nijedan tehnicki ne bi prosli i sad ce bas neko tebe da cima....

Link to post
Share on other sites

svaka agencija ti zavrsi registraciju a da ne teras kola nigde ... uzmu ti nekih 1000 dingera za to

Link to post
Share on other sites

podrav ekipi a sad da se prikljucim trac partiji

ja sam skinuo ceo katalizator a u euro 7 prodavnici imate da kupite i nov oko 4500 dinzi ako neko vec kupuje za 60 stari dacu mu rado stari da kupim novi za 50

a sto se tice evrope niko ti i ne gleda ispod kola nemaju druga posla da zaviruju to vazi samo ako napravis neko sranje pa te tamosnji pandurosi sibnu na tehnicki pregled pa te onda drka sto ga nemas ili sto je supalj

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

koji se katalizator skida prvi ( blizi motoru ) ili drugi ( dalji od motora) ? gledajuci bmw part catalog i pitajuci u prodavnicama delova za cene katalizatora ,saznao sam da ima dva komada, mada i ovi u prodavnicama nisu bili sigurni?

ovo sam nasao na netu

prvi - http://www.cats-direct-shop.co.uk/diesel-c...hp?recordID=395

drugi- http://www.cats-direct-shop.co.uk/diesel-c...hp?recordID=399

Link to post
Share on other sites