Informacije potrebne oko e34


Recommended Posts

Pozdrav narode.

Imam nekih nedoumica oko kupovine jednog primerka e34. Naime radi se o 520i 12v 1989god, beli, limuzina, od poznatog coveka iz grada ali ima dosta stvari da se radi oko njega pa me interesuje da li je ova kombinacija uopste isplatljiva. Da pocnem sa nedostacima. A ko je vec u tim vodama da mi kaze koliko bi bile neke okvirne cene za te delove. Interesuje me cene novih ali i po otpadima.

Ne radi visko, vec je povezano da stalno okrece, klima prazna, nebo se odlepilo, prednja sedista treba da se odrade (tapaciraju), podizaci prozora neki ne rade a ovi sto rade rade mnogo sporo, sve 4 gume lose, losi prednji amortizeri, naprsla soferka, boca od plina treba da se zameni jer je proslo 10godina od ugradnje i ne moze da se atestira. Naime auto se stresa pri polasku, kao kad je korpa kriva, ali posto je ovo zadnja vuca tu pretpostavljam da moze da bude i neki drugi razlog. Ne radi na benzin kako treba, vozi se na plin...

E sad kad ovo citate pomislite koja kanta, ali u principu koliko sam video auto nije lupan, vozen je normalno zadnje 2-3 godine, ali eto nije bas odrzavan.

Mislim ovo ne bih ni uzimao da imam 4000eur uzeo bih 525i 24v i ludnica. Moze li neki da mi kaze okvirne cene ovoga sto sam nabrojao? I koliko bi bilo realno platiti ovakav auto.

Link to post
Share on other sites

Evo ovako...

Kao prvo da pohvalim tvoj istancan ukus po pitanju odabira vozila.

Svi ti nedostaci imaju pozitivnu ulogu u svemu tome posto zbog njih mozes drasticno da snizis cenu kola kod prodavca,

a koliko vidim, vecinu stvari mozes i sam da odradis.

Nov visko ti je oko 100 evrica (plus, minus 5-10 evra).... polovan, paaaa... upola...

Klimu sam i ja punio, ali sa R12 gasom koji je stare generacije i redak, a imao je samo jedan servis. A koji je kod tebe, ne znam.... nije neka skupoca.

Nebo sam ja zalepio sa skajem (nisam nasao kozu te boje) i ispalo je extra. Ni slucajno nemoj da skidas ceo shiber (kao ja) da ti danas ne bi prokisnjavalo.

Sedista bih ja prepustio majstoru.... cena mi je nepoznata.

Podizac desni ni meni nije radio, pa kada sam skinuo tapacirung sa vrata, trebalo je samo nastrugati jednu plasticnu cauricu, namestiti u klizace i prikljuciti motoric. A oni koji rade sporo, samo podmazi klizace i proveri da li negde nesto zapinje pa mu oslobodi i smanji otpor.

Za gume se odluci hoces li nove ili polovne.

Amortizeri i shoferka ti ne treba nova, nego se najbolje obrati Kliniku i on ti posalje city expressom.

Sa bocom imomo isti problem, ni ja nemam nikakve papire pa i ja moram sve da cupam napolje i ugradjujem ponovo. Pitao sam majstore da mi to urade i umesto moje boce od 70l zamene za bocu od 90l, i sve ostalo novo, trebace mi izdvojiti oko 20 000 dindzonjaza.

Za ovo zadnje, ne znam sta reci....

Da bi ti rekli cenu kola, najbolje da das pokoju slicicu, jer kazu, da slika vredi hiljadu reci.

Poz i P.S. Za onaj 525i 24v ne bi pogresio sigurno!

Link to post
Share on other sites

Vidim da ovde ima ljudi da drze otpad ili sta vec, pa bi mogli da se ukljuce. Ako nece ovako nek mi sibnu poruku na PM.

Inace sada vozim Mazdu 626 2.0 16v 90god u dosta dobrom stanju.

Mislim mazda je super, sa njom sam presao dosta i stvarno sluzi super. Odlicno je ocuvana i ide vrlo lepo, nije teska pa se ovih 140ks oseti bas fino. E sad sta tu ne valja, mozda se zapitate. Ne valjam ja. :preved: Nema tog osecaja moci kad udjes u dobar auto. Zatvorim vrata i umesto tupog prigusenog zvuka ja kao da sam u konzervu usao. Vrata lupe kao na jugu. Cvrci u kabini na sve strane, rastresena. Nikakve izolacije, idem 100km/h a ono zvizdi kao da idem 200... Shvatate gde je problem. Realno problem ne postoji ali ja nisam zadovoljan.

A ovaj bmw, nema slika, ali sa pocetne cene od 3000eur, se silazi na 2300eur, pa mi je zato primamljivo, jer moja mazda je tu negde sa lovom. Samo me interesuju ulaganja da se dovede u dobro stanje.

Link to post
Share on other sites

pa prijatelju za te pare mislim da se isplati....

u svakom slucaju u voznom je stanju pa polako otklanjaj po prioritetu sta je potrebno...pocevsi od guma...amortizera...

a bocu vozi pa je zameni pred registraciju...ako je registrovan

Link to post
Share on other sites

Voza se svaki dan, registrovan je do kraja godine. Inace ja imam taxi, ali bmw nece biti u taxiju. U taxiju po gradu vozim Octaviu karavan 1.9tdi a za duge ture idem sa Lanciu Kappom. Extra auto, dosta podseca po temperamentu na BMW. Dakle, petarda bi vise tu bila za cooliranje.

Osim kvacila zbog cega jos moze da se stresa auto pri polasku? Sta je sa kardanom? Centralnim lezajem? Sta vec moze da bude problem? Koje su cene za tako neke delove? Pretpostavljam da to moze polovno?

Link to post
Share on other sites

ne mora da znaci da je korpa i lamela,moguce da je mozda neki nosac menjaca,nosac kardana,mozda nosac motora...moguce da je nosac propao ili da je mozda pustalo ulje pa nosac previse omeksao pa trese zbog toga,evo sada sam skoro video kod mene u ulici peticu 92 god metalik cena 4700 tako da mislim da imas racunicu da das 2300 i da ulozis pod uslovom da motor i limarija nisu previse losi...e sad sto ne radi na benzin...mozda su dizne ili nesto drugo...vec ima mnogo mogucnosti

Link to post
Share on other sites
Pozdrav narode.

Ne radi visko, vec je povezano da stalno okrece, klima prazna, nebo se odlepilo, prednja sedista treba da se odrade (tapaciraju), podizaci prozora neki ne rade a ovi sto rade rade mnogo sporo, sve 4 gume lose, losi prednji amortizeri, naprsla soferka, boca od plina treba da se zameni jer je proslo 10godina od ugradnje i ne moze da se atestira. Naime auto se stresa pri polasku, kao kad je korpa kriva, ali posto je ovo zadnja vuca tu pretpostavljam da moze da bude i neki drugi razlog. Ne radi na benzin kako treba, vozi se na plin...

E sad kad ovo citate pomislite koja kanta, ali u principu koliko sam video auto nije lupan, vozen je normalno zadnje 2-3 godine, ali eto nije bas odrzavan.

Mislim ovo ne bih ni uzimao da imam 4000eur uzeo bih 525i 24v i ludnica. Moze li neki da mi kaze okvirne cene ovoga sto sam nabrojao? I koliko bi bilo realno platiti ovakav auto.

nov visko 50e u bmw centru , polovan 20-30 ..

klima je sigurno riknula , remont je 100-150e

nebo polovno oko 50e , ne vise ...

uzmi druga polovna sedista komplet je oko 100e

podizace menjaj , takodje polovni , prednja dva su oko 50e

gume su verovatno 15 , one su polovne oko 1000din kom

amortizeri nek idu na remont kod "gorana" 20e po komadu sa montazom i demontazom

soferka polovna oko 100e

za bocu se obrati clanu babicu , mozda ti nadje neku polovnu , dobru a jeftinu

komplet kvacilo menjaj , novo je od 150e pa nadalje

dizne ili je pumpa crkla ...

ovo sam ti odgovarao po redosledu ...

moje misljenje je da taj auto vredi maximum 2500e i pretpoastavljam da ima i na limariji sigurno neke sitnice da se rade....

Link to post
Share on other sites