Recommended Posts

E ovako

raskopo sam sve od filtera vazduha, protokomjera , TB do usisne grane, iscupam ICV i CCV usput ocistim i promjenim crijevo koje ide sa dna CCV-a na mjerac ulja u motoru (malo je ispucalo,skoro zacepljeno od uljnih isparenja pa sam ga zamjenio.

Sad neznam dal sam mogo zajbt membranu u CCV jer sam naprskao WD40 u sve otvore da ga ocistim sto bolje(nadam se da WD nije agresivan i opasan za membranu)

ICV sam ocistio do metalnog sjaja i sad otvara i zatvara 100% sto se i osjetilo (morning after) sutradan izjutra.

Malo se osjeti grub rad dok je hladan ali one vibracije su nestale pa (nema odmora dok traje obnova) trazim dalje, pa znam kako radi sestak a ovo kod mene bas i nije to. Cuje se i sistanje koje nestane na sekund cim potegnem gas sajlu,to ce biti eliminisano prvom prilikom,izgleda nisam najbolje vratio CCV ili ICV u usisnu granu pa vuce negdje fals vazduh,lijen je i kad treba da potegne u preticanju

Ako moze jos kakvih informacija za protokomjer i lambda sondu, smijem li to cistiti kao i ove uredjaje sa WD40, sta lijeci lambdu i MAF osim ovlastenih servisera i deraca koze.

Tomoram raskopat,svaki savjet ce mi dobro doci.

Ljudi sta da vam velim, najradije bi gajbu ladnog u gepek i da je negdje zajedno prodiskutujemo, hvala majstorima i monte-automatu 2,8 na detaljnim uputstvima i slikama. Ima razlike, treba samo ocistiti...

Link to post
Share on other sites

hmmm , ne bi ti savetovao da cackas lambdu , a protokomer ne treba da se cisti , tj ako nije ceo napunjen sa blatom sto je gotovo nemoguce.....

Link to post
Share on other sites