e 46 ,,,,,,filter oduska ???????


Recommended Posts

imam e 46 320 dizel 136 ks......redovno mijenjam sve filtere, auto dobro ide poslije 2000 obrtaja,,,,medjutim na samom startu uporedjujuci dr primjerke znam da bi trebao biti malo zivahniji,,,,majstor mi je pokazao jedan filter oduska zraka koji je kaze totalno zapusen( narucio sam ga u servisu ),,,a on dodje pored filtera zraka u jednoj plastiki,,,,,,, i kao navodno kad je zacepljen vraca pare uljne na cep i gubi kompresiju,,,,,,, ima li ko iskustva sa ovim problemom i filterom

Link to post
Share on other sites

kod novijih automobila, znachi oni koji imaju euro 3 motor postoji jedan ventil koji ima svrhu da vraca odredjenu kolichinu sagorelih gasova nazad u motor . poznat pod nazivom egr ventil. on sluzi samo radi ekologije, a mnogo vishe shteti motoru. pokushaj da ga iskljuchish i videcesh da ce ti auto biti zhivahniji. jedini je problem shto kod nekih automobila kad se taj ventil iskljuchi dobijesh signal (obichno se upali neka lampica chech engine) da sa motorom neshto nije u redu . on inache stoji izmedju izduvne i usisne grane .

Link to post
Share on other sites

Skines mu vakum crijevo koje treba posle da se blokira da ne bi primio fals vazduh.

Ipak mislim da to nije rijesenje, ali probaj, nista ti ne kosta.

P.S. koliko je presao?

Link to post
Share on other sites

Ja sam odavno to uradio i auto mi se mnogo lepse ponasa,kao sto je receno gore skines vakum crevo sa njega i zacepis to crevo,gurnes ga negde da ne landara ispod haube i to je to

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

i mene bih to zanimalo a neznam kakve su posledice kad se to crevo skine.nebi bilo lose kad bi neko ubacio sliku koje je to crevo. bmw4ever koliko si platio taj filter

Link to post
Share on other sites

Koliko god to zvucalo smesno, narode cuvajte okolis...

Mi ne znam da cenimo ono sto imamo, nedavno sam bio u Kini kad sam izasao iz aviona u jednoj industriskoj cetvrti me bilo strah da disem...

Link to post
Share on other sites

bas tako glogi.... voze se razne krsevi koji prosto gutaju ulje tako da se to nece ni osetiti ako zacepis.......

Link to post
Share on other sites