Recommended Posts

Ovako posto sam rasturao auto do koske sredjivao ga, farbao itd... Morao sam da vadim motor napolje i sve je radilo pre toga,ali kad sam ga vratio nece da upali,stajao je oko 7meseci mozda....

Desava se sledece :

-nece da pusti gorivo ka diznama pa sam sumnjao na pumpu ili na regulator, radi pumpa ali ne puni se magistrala sa diznama...

-regulator je na 3.5bar a pumpa baca toliko, znaci tacno 3.5 (merio sam pritisak vise puta i drzi toliko konstantno), promenio sam 3 regulatora i ne bese promene...

-kada sam na mesto prelivnog creva stavio dovod od pumpe upalio je, nakon sto sam pre toga svaku diznu probao i napunio gorivom da se osiguram da nisu zapekle od stajanja ili da mozda nemaju struju...

par pitanja za one koji znaju:

Koliko pumpa mora da gura jace od vredosti regulatora i da li mora da bude jaca posto su mi rekli da je 3.5 ok pritisak ?

Da li je moguce da nema vakuma pa nece da se otvori regulator i kako resiti to posto je sve bilo skinuto sa motora (usisna grana,sva creva, servo itd...)

Zahvaljujem :prankster2:

Link to post
Share on other sites

a to za vaqm mozesh proveriti tako shto chesh crevo sa regulatora da raskachish sa usisne grane povuci ustima vakum zashtopaj crevce jezikom i tada ga presavij negde i na tom prelomljenom delu samo stegni vezicom da ga ne bi drzao svo vreme.

tamo na usisnoj grani nemoj da radish nishta, neka falshira ko ga jebe i pored falsha on mora da upali.

tako proveri vaqm

Link to post
Share on other sites
Nece se raspati creva kada regulator odrzava na 3.5,sta mislis zasto se zove regulator????

a na pumpi shta je? isto neki regulator da ne bi prsla ta creva?

Link to post
Share on other sites
a na pumpi shta je? isto neki regulator da ne bi prsla ta creva?

Pumpa sama pravi toliki pritisak,a koliki ce pritisak biti u sistemu to regulise taj regulator,a sad kad sam poceo ajde da ti pojasnim,kada bi pumpa pravila samo 3,5 bara,cim pocnui dizne da rade pritisak ce pasti i onda nemas dovoljno tih 3,5 bara.U ostalom nadji negde koliki pritisak pravi pumpa pa ces videti ima tu dosta nauke i za to se ide u skolu a ja ne zelim tebe ni bilo koga da ucim!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Nije na patosu nego iznad filtera gde sa gumenog creva ide na metalno u obliku slova S jedno je dovog a drugo preliv, to ja nisam srafio i znam koga cu da okrivim :blink: Znaci upalio je problem resen, sada bar znam da regulator stoji na povratnom vodu :girl_cray2:

Link to post
Share on other sites

Ja pricam jedno a ti teras drugo,to sto si mi pokazao je pritisak u sistemu,a ja ti pricam pumpa sama koliki pritisak treba da pravi,a inace decko je lepo pitao koliki pritisak pumpa treba da pravi zato sto zna sta pita i odgovor je dobio a ti se smej sebi posto si ti ispao smesan u prici brate

Link to post
Share on other sites