Recommended Posts

Da li neko zna da mi objasni kako da skinem one plastike za ventilaciju sto se nalaze na sredini odmah iznad mesta za radio? Otkacilo se par onih malih vertikalnih plastikica na delu koji je blizi vozacu pa bih to da vratim ako je ikako moguce

Hvala

Link to post
Share on other sites

probao sam i to ali ne moze od onih plasticnih cevki kroz koje ide vazduh da se pridje nikako. jel moguce da mora da se sve rastura mislim cela ona konzola?

Link to post
Share on other sites

Prvo skini sredisnju resetku (drzi je jedan sarafcic sa gornje lijeve strane). Onda moras da ubacis tanki srafciger izmedju ventilacione resetke i gornje ploce kako bi "raskacio" plasticne drzace. Ako nikad nije skidano, ide vrlo tesko i na kraju se mora potegnuti kada vec mislis da ces nesto slomiti. Obrati paznju na plastiku za distribuciju svijetla (moze da ti zada glavobolje, ali i ne mora, ako si vjest). ostace ti komad u jednoj ruci i onda mozes da radis sta hoces.

Link to post
Share on other sites

Gornju resetku skidas samo da bi kroz otvor mogao da "poguras" ovu koju zelis. Vertikalna u stvari ima plasticne zube koji je drze za kokpit, pazi da i h ne slomijes i vodi racuna o sijalici koja je zakacena na vent. otvor pa se preko plasticnih vlakana razvodi svjetlost do crvene (toplo) i plave (hladno) tacke koje gledas sa prednje strane.

U stvari, moraces pod prstima da osjetis kada se vent. otvor oslobodi iz lezista. Puno srece.

Link to post
Share on other sites

nemam te sijalicice ako mislimo na iste. probacu danas pa kako ispadneonu gornju sam vec skidao al nisam uspeo ovu donju na kojoj su se ona unutrasnja rebarca otkacila. gledao sam razna uputstva al nigde ne nadjoh za to. deluje mi da mislimo na isto ne umem da okacim sliku na kojoj bih docrtao na koje otvore mislim. hvala u svakom slucaju!

Link to post
Share on other sites
nemam te sijalicice ako mislimo na iste

Osvjetljen je prsten za otvaranje ventilacije kao i prsten sa kojim biras temperaturu (posred konzole). Ne znam koje je godiste tvoj, mozda nemas osvjetljenje, ali to ti je briga manje.

Javi ako dje zapne, koliko se moze pomoci odavde

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Da li postoji neko sredstvo u vidu nekog spreja za ciscenje ventilacije i niko mi nije rekao dali postoji neki filter za ventilaciju posto kad sam skidao neke elemente ima prasine unutra vise nego na nekoj gradjevinskoj lokaciji.... :)

Link to post
Share on other sites