Recommended Posts

Danas kupio ulje, po preporuci Mass company za bmw 524td e34

Njihova preporuka je bila 4100 ili 6100 gradacija 15-50

Do sada je bilo Mobil polusintetik 10-40

Kupljeno 7l (treba 6) Motul 6100 15-50

Filter za ulje

Ispirol Motulov

Sve skupa 10.000,oo din

Pravi izbor ili?

Motor je 92god. pa zato ova gradacija, sta mislite o tome, pogresna ili OK?

Ispirol bio neki nepoznat, 400.oodin a ovaj Motulov 1200.oo. Jesam li za to bacio pare, vredi li to bas toliku razliku?

U svakom slucaju vec kupljeno, samo se treba promeniti, no bez obzira, zelim cuti vase komentare, a moji utisci ce biti preneti ovde nakon koriscenja istog, nakon jedno 1000 km.

Link to post
Share on other sites

Evo ti moji utisci. Ja skoro dve god koristim iskljucivo motul. Ja sam prezadovoljan. I nemam nameru da menjam. Nisi pogresio bices zadovoljan, jedino je mozda malo gusto za predstojecu zimu ali nema veze. Samo pusti malo duze i bolje da ti se zagreje motor pre nego ga bacis u obrtaje i posle cepaj.

Link to post
Share on other sites

Jos jedna bitna stvar koju sam zaboravio da napisem. Mozda i najbitnija ulje je ORIGINAL za razliku od svih onih po pumpama i velikim diskontima. Kao castrol mobile itd. Ovo je pravo i od ged. uvoznika.

Link to post
Share on other sites
15-50, a sad ce zima?

Preporuceno, zbog godista motora, a takodje receno da je to gradacija koja je na polovini, leto/zima, e sad jbm li ga.

Jos uvek nije sipano, zato i trazim misljenja o gradaciji i kvalitetu, naravno uzimajuci u obzir doticni auto 524td e34 92god.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ovo sam ja sipao, i zamenio.

Kostaaa, ali jbg. valja. Hteo sam REPSOL 0-50 ali ipak malo bih preterao.

Inace, kosta 16eur po litru, MOTUL. Dok REPSOL RACING 25..

Moze li neko malo bolje da mi objasni kako da skinem KM sat da zamenim onu baterijicu koja je izgleda dotrajala. Nikako da resetujem lampice.

image00001wz2.th.jpg

image00002xo5.th.jpg

pre je bilo SHELL Sinth+ i verovali ili ne za 5000km potrosio je samo do minimuma. Znaci bez dolivanja. Ne morate da verujete.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...