Recommended Posts

Danas je EU odbila do daljnjeg Trgovinski sporazum sa Srbijom (po osnovu kojeg bi mi postepeno ukidali carine na uvoz).

Malopre sam procitao i ispizdeo, ma ovo je banditizam do sad nevidjen, jase nas kako ko stigne!!!

Link to post
Share on other sites

brate sta ima da nas jase poznato je od pamtiveka da su srbi sami sebi neprijatelji ...zato i stoji ono ne daj boze da se srbi sloze!!!

Ko bre da ukine carinu Mladja? Ma nema sanse samo da ima njemu da lapa od poreza kao i svi ostali jbg on sa njegovom platom od 5000 e + sto ukrade u raznim malverzacijama pa moze kupiti nova kola, j.be mu se nece cak skoro pustiti ni crnogorce da se preregistruju kod nas.... ... a dokle ce ovako...niko ne zna bitno je da cnogorci naplacuju registracije npr golf 2 u cg 350 e ( da reg da ga ne vozis dole) a kod nas 14.000 din pa ti sad vidi.....

Link to post
Share on other sites

Mislim da je bolje da ne ulazimo u politiku. Svi bi tu imali po nesto da dodamo.

Ali jedno je sigurno. I neka se ne uvrede nekui sada ovde.

Ali ja smatram da svako ko je i pomislio kako ce sada eto nama da sve procveta i da bude bolje je po meni glup, neobrazovan ili potpuno neinformisan o deavanjima u poslednjih 100god. Kako kod nas tako i u svetu.

To je kao sa vizama bilo je ma ukidaju ih do kraja god, danasnja vest je mozda sredinom sledece. :)

Smesno da je da jos ima ljudi koji su dovoljno retardirani da veruju u deda mraza.

Link to post
Share on other sites

Niže carine za uvoz automobila?

Potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije Mlađan Dinkić najavio je da će od 1. januara 2009. godine carine za uvoz automobila iz EU biti snižene na 10 odsto.

U intervjuu za radio Dojče vele Dinkić je rekao da predlog evropskog komesara za proširenje Olija Rena da Srbija "jednostrano počne da primenjuje sporazum o stabilizaciji" znači da treba da krene sa snižavanjem carina kao što je predviđeno samim sporazumom, bez obzira što Brisel nije dao zeleno svetlo za to.

"Primera radi, carina za automobile trebalo bi da se spusti sa 20 na 17 odsto za EU, pa onda dodatno od januara da se snizi na 14. Mi čak idemo sa predlogom od 10 odsto", rekao je on.

Prema rečima Dinkića, Vlada Srbije na taj način želi da pomogne građanima da jeftinije kupuju automobile i da "osete konkretnu korist od približavanja Srbije Evropskoj uniji".

Ivro: b92.net

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
S druge strane, uvoznici vozila se zale na drasticno umanjenu prodaju jer svi ocekuju pad carina na 10%. Posto ce se cela stvar prolongirati, i kada carine budu pale uvoznici ce podici marze da nadoknade gubitak od prodaje....tako da...nista !! :)

E ovako...tacno je sve ovo sto sam gore napisala a dokaz je sledeci...

Pre neki dan u novinama je na celoj stranici dato "Saopstenje za javnost udruzenja uvoznika vozila i rezervnih delova" u kojem uvoznici reaguju na saopstenje Ministarstva finansija da ce se primenom carina od 10% maloprodajna cena smanjiti za 11,8%. Naime, Uvoznici tvrde da ce se smanjenjem carine od 10% maloprodajna cena smanjiti za 6,5% i pri tome daju neverovatno glupo objasnjenje da razlika proistice iz razlicite kalkulacije cene ...

Koliko ja znam (a znam) kalkulacija bi trebala da bude sledeca:

- sada -

proizvodjacka cena 10.000

cena s carinom 12.000

cena sa pdv-om 14.160

- carina 10% -

proizvodjacka cena 10.000

cena s carinom 11.000

cena sa pdv-om 12.980

U prvom slucaju ukupne dadzbine su 41,6% a u slucaju smanjenja carine na 10% bile bi 29,8%...razlika je 11,8%

Link to post
Share on other sites

a sta je sa crnogorcima??? Mislim na automobile sa cg tablama koji se voze po srbiji kakvo je stanje sto se njih tice?? Koliko znam nema prevoda??? Mada nisam siguran jer sam video par auta i autobusa koji su ranije bili na Cg a sada su Srb table.... i dalje se pitam KAKO??????????

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Zakljucak....pod uslovom da marza ostane ista, smanjenje mora da bude 11,8%...

Jeste li registrovali da li su uvoznici uopste smanjili cene zbog smanjenja carina.???.. Mislim da je najjeftiniji BMW 116i i ranije i sada kostao 21.300 eur ...

Link to post
Share on other sites
a sta je sa crnogorcima??? Mislim na automobile sa cg tablama koji se voze po srbiji kakvo je stanje sto se njih tice?? Koliko znam nema prevoda??? Mada nisam siguran jer sam video par auta i autobusa koji su ranije bili na Cg a sada su Srb table.... i dalje se pitam KAKO??????????

i ja se pitam KAKO????

Link to post
Share on other sites
Jeste li registrovali da li su uvoznici uopste smanjili cene zbog smanjenja carina.???.. Mislim da je najjeftiniji BMW 116i i ranije i sada kostao 21.300 eur ...

Kada sam ga ja kupila, preme papirima koje sam dobila za registraciju, zarada uvoznika je bila EUR 3.500. Posebna prica je to sto kao i kod svih drugih automobila, osnovni model od 21.300 ne postoji. Obavezno ide doplata na metalik boju oko EUR 600, manuelna klima EUR 900, pribor za pusace, aluminijumske felne...i na kraju ne moze da se kupi ispod 24.000 racunajuci tu i popust koji sam dobila.

Link to post
Share on other sites