Recommended Posts

Ajmo majstori, treba mi ozbiljan savet, ako neko zna - dakle ne otprilike, ne "mislim da moze" nego samo "znam".

Imam diff i poluosovine sa E30 M3 na autu. Poluosovine su previse slabe za snagu koju planiram, osnosno zglobovi su preterano mali i nece drzati dugo.

Dakle, koja je najjaca poluosovina, odnosno najveci zglob koji se na bilo koji nacin moze napakovati na ovaj diff i raspon do tocka? Dakle, ako postoji varijanta da se na ovaj diff napakuje bilo koja poluosovina koja ima vece zglobove nego ova moja, voleo bih da cujem kako i koja.

Takodje znam da se cesto koristi 3.07 E28 M535 diff i poluosovine - diff pasuje na most, a poluosovine bi trebalo da odgovaraju. Ako nemo ima ili zna sigurno da ovaj diff i poluosovine, u bilo kojoj varijanti mogu da se upasuju na E30 M3, nek' gukne.

Ako bilo ko ima bilo kakav drugi predlog koju kombinaciju diff/poluosovine koristiti - slusam.

Napominjem da snaga samog spera, recimo, nije faktor, njega imam. Dakle, bitna je snaga samog konusno-tanjirastog para, velicina zglobova na poluosovinama i duzina same poluosovine, odnosno mogucnost da se ista uopste napasuje na auto.

Link to post
Share on other sites