Kupovina E39


Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Objasnili su mi ovde za E39 da on snima kilometrazu na 3 mesta: Tabla, Motor, Kljuc, to su valjda svi ukapirali i sve tri kilometaze promene tko da...

ja sam jednog vozio kod saše u servis i hteo da udavim tipa jer je vratio za skromnih 100 + 000

napucao ga na 170 i nešto a on imao skoro trista

Link to post
Share on other sites
Ne razumem?

Kilometraza se registruje na modul ABS-a, na LCM (Light Control Module), ECU i na kljuc. Na instrumentablu ne moze da se registruje. Podaci na instrumentablu dolaze iz LCM-a.

A ako neko dira kilometrazu na neprofesionalan nacin, na monitoru kilometraze ce se pojavit Manipulation Dot (jedna mala crvena tackica).

Po ovome ispade da je E39 jedan od losijih a ne boljih limuzina koje mozes sada da kupis

Upravo tako. BMW 5 je problem na tockovima. Cak crkava ovo, cas ono...nikad ne radi u kompletu.

Ja nikad ne bih kupio BMW 5 kad ne bih znao da radim svem oko njega.

Link to post
Share on other sites

i tako.... BMW je odlučio da prestane proizvodnju serije 5 i da povuče sve prethodne modele

ma daj breeeeeee ....jebo te po tebi ispade da je 39-ka najveći lom ikada napravljen

znam deset ljidi koji voze 39-ke niko se ne žali i ako se požali to su neke gluposti

Link to post
Share on other sites

Ovakva rasprava nicemu ne vodi ,na kraju ce ispasti najbolje da se ti lepo odlucis i kupis golfa 2,malo troši,jeftina registracija ,i ceo stranac 600e pa prepakuj delove do mile volje.Svi tvoji postovi me navode na pomisao da se neces odluciti za kupovinu e39 ,jer ako ti pravi problem registracija ---ja tek mogu da zamislim tvoj odlazak u servis/super bosna-po mogucstvu 100din komad+najkvalitetnija --optima modrica bez zamene uljnog filtera ,jer sto menjati ga svaki put ....pa i to je trošak/ :prankster2: :prankster2: :prankster2: Koliko vidim dobro su ti objasnili i za kilometrazu/mora da je to neki zadnji model kad i motor zna koliko je km prešao/ :prankster2: :prankster2: :prankster2: NARAVUCENIJE za e39 samo za redovna odrzavanja trba podubok dzep/a ti si tvoj jako stisko....ko da si nedaj boze iz Pirota/ kupi ti neki skromniji auto koji ces lakse odrzavati jer ne vredi se natezati ko gladan srati :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Zasto "ne daj Boze"? Jel to u Pirotu zive monstrumi. Pa i ovde se voze odrzavani BMW-i. Ako sam dobro pratio postove, i Kick je dolazio na servis u "AT Sibinovic, Pirot", pa u komentaru nije bilo "ne daj Boze".

Link to post
Share on other sites
Ovakva rasprava nicemu ne vodi ,na kraju ce ispasti najbolje da se ti lepo odlucis i kupis golfa 2,malo troši,jeftina registracija ,i ceo stranac 600e pa prepakuj delove do mile volje.Svi tvoji postovi me navode na pomisao da se neces odluciti za kupovinu e39 ,jer ako ti pravi problem registracija ---ja tek mogu da zamislim tvoj odlazak u servis/super bosna-po mogucstvu 100din komad+najkvalitetnija --optima modrica bez zamene uljnog filtera ,jer sto menjati ga svaki put ....pa i to je trošak/ :prankster2: :prankster2: :prankster2: Koliko vidim dobro su ti objasnili i za kilometrazu/mora da je to neki zadnji model kad i motor zna koliko je km prešao/ :prankster2: :prankster2: :prankster2: NARAVUCENIJE za e39 samo za redovna odrzavanja trba podubok dzep/a ti si tvoj jako stisko....ko da si nedaj boze iz Pirota/ kupi ti neki skromniji auto koji ces lakse odrzavati jer ne vredi se natezati ko gladan srati :prankster2:

Bogami se nismo dobro shvatili, a lepo pise kod mene u profilu "Alfa 145, Opel Omega" to trenutno vozim, mislim da ni jedan od njih nije jeftin za odrzavanje :prankster2:

Inace problem mi je registracija jer nemam nameru da dam za istu 700 eura svake godine jer mi je glupo svake godine da imam 11 umesto 12 plata, a zasto zato da ga dva puta mesecno oteram u blokadu i osetim ono ludilo od adrenalina, nemojte da se ljutite ali isto to imam i sa alfom kad se vrti na 6.500rpm, kad hocu da se vozim udobno to imam sa Omegom brate plovi samo tako, i za njih obe nije registracija 700 nego 600 eura e jebiga nije u redu.

Prvi auto koji sam hteo da uzmem je 166-ica ali sam odustao jer sam hteo auto koji kad dovedem kompletno u ispravno stanje mogu da kazem da cu da ga vozim makar godinu dana a da ne idem kod majstora na resetovanje raznoraznih gluposti.

A ova prica oko superbosna- fora e tu si tek pogresio, u alfu koju sam platio 1.750E sipam samo Seleniu, jer ona mora da ide, u omegu Mobil, svecice su NGK (jos su jeftinije od superbosne :pilot: ).

Mozda mislis da sam ovca koja je ovde slucajno zalutala i hoce da udje u krug "odabranih" sa 15.000, u stvari meni treba kao i sto sam vec rekao LIMUZINA koja voli po nekad malo brze da se vozi.

Sad jos samo da vidimo ciji je veci, hehehh :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Alo, ja ga vozim, moj je, i nisam subjektivan. Boli me ona stvar, kazem ti da nisu kvalitetni i da se kvare.

jbg ja ne znam onda šta ostali koji ih imaju rade možda im samo stoje u garaži

tip sa njim mesečno pravi j***m li ga koliko ne izlazi iz njega i stalno je na putu a do sad nije imao ni jedan kvar

ipak mislim da je to tvoje subjektivno mišljenjea nadam se da će se uključiti u ovu priču neko ko vozi 39-ku malo suže pa reći da li je lom kao što ti misliš ili dobar auto kao što ja mislim i svi koje znam a voze isti

Link to post
Share on other sites

Niko od njih nije imao nijedan kvar? Pa, kvar moze biti tu a auto jos ide, u 90% slucajeva je tako. Pozadi lupa nesto ali to nije jos popravljeno, mjenjac skace kao blesav ali to je normalno, volan ima lufta ali OK je, servo pumpa zuji kao mikser ali to je normalno, LCM je pukao ali jos imamo svijetla, 5-6 pixela ne rade ali to nije kvar - vidis da jos ide, solje amortizera imaju lufta samo tako ali vidis - ideeeeee, elektronika Bosch pumpe je crkla ali j***m li ga, jos uvijek pali (doduse posla 2 dana vrglanja ali OK), ramena i silent blokovi imaju po 2-3 cm lufta, OK je, ABS, ASC i Brake svijetle...ali majku mu, jos ide, to se zove auto. Svijetlo od airbaga gori 25 sata dnevno ali nece me niko udarit, Vanos crijevo curi ali ima ulja da se kupi, i to dosta, i nije skupo, 14-15 eura litar. Ujutro se cuju ventili ali punim ga do daske i ne cuju se vise....i to je normalno, tj. nije kvar.......ne znam, nesto dize temperaturu ali dobro je, sad ce zima...

Link to post
Share on other sites
pa onda neka kupe golfa za njega nije skupo ni održavanje ni delovi

Slusaj, on je pitao kakvi su, ja sam mu odgovorio, rekao sam mu to sto znam o njima a znam dosta, on neka radi sto oce, ali nema posle: ne nisam znao, pa ovo je pun problema, pa ovaj....pa onaj...

Link to post
Share on other sites

ma bravo batice mi smo svi mentoli ti si popušio svu pamet ovog sveta

pročitaj bre kakva sranja pišeš ovo piši nekom detetu nemoj meni

jbt kao da niko od nas nije seo u auto osim tebe

ne znam baš mnogo njih koji voze BMW-a i da im sve što si naveo ne smeta već skoro svi odmah idu u servis da vide šta ne valja i za najmanju sitnicu

Link to post
Share on other sites
ma bravo batice mi smo svi mentoli ti si popušio svu pamet ovog sveta

pročitaj bre kakva sranja pišeš ovo piši nekom detetu nemoj meni

jbt kao da niko od nas nije seo u auto osim tebe

ne znam baš mnogo njih koji voze BMW-a i da im sve što si naveo ne smeta već skoro svi odmah idu u servis da vide šta ne valja i za najmanju sitnicu

Brao...aj sad na spavanje polako...

Link to post
Share on other sites

možda bi ti trebao da odeš malo na spavanje pošto je jutro pametnije od noći

da sačuvaš tu svoju pamet pošto si koliko vidim na forumu najpametniji od svih i u vezi svega

kad je većina nas ovde vozila BMW ti si još sanjao o vozačkoj dozvoli

Link to post
Share on other sites
Niko od njih nije imao nijedan kvar? Pa, kvar moze biti tu a auto jos ide, u 90% slucajeva je tako. Pozadi lupa nesto ali to nije jos popravljeno, mjenjac skace kao blesav ali to je normalno, volan ima lufta ali OK je, servo pumpa zuji kao mikser ali to je normalno, LCM je pukao ali jos imamo svijetla, 5-6 pixela ne rade ali to nije kvar - vidis da jos ide, solje amortizera imaju lufta samo tako ali vidis - ideeeeee, elektronika Bosch pumpe je crkla ali j***m li ga, jos uvijek pali (doduse posla 2 dana vrglanja ali OK), ramena i silent blokovi imaju po 2-3 cm lufta, OK je, ABS, ASC i Brake svijetle...ali majku mu, jos ide, to se zove auto. Svijetlo od airbaga gori 25 sata dnevno ali nece me niko udarit, Vanos crijevo curi ali ima ulja da se kupi, i to dosta, i nije skupo, 14-15 eura litar. Ujutro se cuju ventili ali punim ga do daske i ne cuju se vise....i to je normalno, tj. nije kvar.......ne znam, nesto dize temperaturu ali dobro je, sad ce zima...

Druze kad tebi E39 nevalja pa sta bi rekao za mucenu kockicu,verovatno bi je polio benzinom i zapalio!Pa nemoze da valja kad ovde automobili prelaze 3miliona km,svi delovi se menjaju iskljucivo kad crknu,a taj 530d sto kazes da nevalja grdno se varas,taj dizel je mama za svakog benzinca!

Link to post
Share on other sites
možda bi ti trebao da odeš malo na spavanje pošto je jutro pametnije od noći

da sačuvaš tu svoju pamet pošto si koliko vidim na forumu najpametniji od svih i u vezi svega

kad je većina nas ovde vozila BMW ti si još sanjao o vozačkoj dozvoli

Znaci, ti znas o e39 bolje od nas sto ih vozimo? Sto meni boli sto si ti poceo da vozis prije 158 godina, danas imamo i ja i ti vozacku, danas ja imam e39, imao sam jos dvije, imao sam jos dvije sedmice, imao sam bezbroj auta jer bavim se autima, razumijem se malo oko mehanike e39 i opet ja nemam pojma?

Link to post
Share on other sites
Druze kad tebi E39 nevalja pa sta bi rekao za mucenu kockicu,verovatno bi je polio benzinom i zapalio!Pa nemoze da valja kad ovde automobili prelaze 3miliona km,svi delovi se menjaju iskljucivo kad crknu,a taj 530d sto kazes da nevalja grdno se varas,taj dizel je mama za svakog benzinca!

Ja ti samo kazem da e39 je kvarljiva i skupa za odrzavanje, i to je istina. Moj drug (koji je clan ovog foruma) ima 530d, u zadnjih godinu dana na njega je bacio 4000 eura, drugi clan foruma koji je takodje moj drug, imao je e39 i za 2 godine na njega je ulagao 3000 eura, a sad vozi e34 i na njega je sigurno ulagao preko 1000.

Imam poznanika koji zivi u USA ali ljeti je ovdje, kupio je 530d, boca, crkao mu je motor. Komsija mi je imao 525tds, crkao motor i dosta toga.....

Link to post
Share on other sites

Mislim da cu da gledam 525 ili 520, nema neke razlike u snazi (registraciji), pretpostavljam da je potrosnja identicna ili smesno razlicita, sem kubikaze ima li bitnijih razlika u motorima, napominem da su oba 2001+ godiste tako da nije stari 520 nego novi sa bi-vanosom.

Mislim da cu samo da ganjam dobar primerak sa jednim od ova dva motora, pa cemo videti sta ce da se desi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.