Recommended Posts

Pozz... imam BMW 316i , M40 motor, '89 godiste. Od pre dessetak dana tj. od kada je zahladnelo imam problem pri jutarnjem paljenju, jer je papucica gasa veoma tvrda, a kada se i stisne sporo se vraca nazad.Posle par minuta sve funkcionise normalno. Po logici je da se smrzne ulje u sajli za gas , pa ono otezava kretanje iste, ali sada temperature nisu tako niske ( meni je jutarnje paljenje oko 10 sati). Sta ce tek biti kada dodje zima i temperature odu u minus :) . Da li mozda postoji neki drugi razlog za tu pojavu....? predhodnih godina mi se to nije desavalo.... u toku dana, i kada se ohladi motor funkcionise sve normalno.. samo jutro problem.

Molio bih Vas za savet.

Unapred zahvalan !

Pozz...

Link to post
Share on other sites

pozz...hvala na savetu. Jutros sam otkacio sajlu i rukom pomerao onu polugu leptira za koju je sajla zakacena, problem je tu a ne u sajli. Ispricao sam sa WD spiralnu oprugu koja se nalazi oko osovinice leptira, nisam imao vremena da se dublje udubim u problem... Kao i obicno papucica je bila meksa posle 10 minuta rada motora....Videcu sutra ujutru da li je WD pomogao......

Pozzz

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pozz...opet mi se javlja isti problem, papucica gasa jako tvrda ujutru kada ga palim, kasnije kada se motor ugreje sve je OK... Pre mesec dana skinuo sam ono veliko gumeno crevo sto vodi od filtera za vazduh do usisne grane i zapazio da je oko leptira neka zuta lepljiva masa koja ustvari otezava kretanje leptira. Naprskao sam sve sa WD i oprao mislim i alkoholom sve oko leptira i sam leptir. Posle toga sve je bilo OK do pre koji dan....Nije problem opracu ja to opet sve, samo me interesuje od cega se stvara ta zuta lepljiva masa...ono sto mi prvo pada na pamet je neki sastaojak u plinu

( imam ugradjen plinski uredjaj ), pa kada se ugasi motor u usisnoj grani ostane izvesna kolicina plina.....????????/

Ima li ko neku ideju sta je u pitanju ?

Pozzz :preved:

Link to post
Share on other sites