Recommended Posts

Pozdrav svim ljubiteljima i konzumatorima BMW -a . Imam problem ako neko moze da mi pomogne savetom ili na neki drugi nacin. Vozim 520i 24v M50 sa predjenih 298100 km. Motor u leru ima po mom misljenju nizak broj obrtaja u leru. Oko 600 o/min. Povremeno motor u voznji kao da hoce da se ugasi i onako trza osim ako ne pritisnem kvacilo i par puta pritisnem gas ono kao da ga produvam. Ne desava se stalno ali je vrlo iritirajuce. :preved: Da li mozda neko zna sta bi moglo biti u pitanju i dali je neko imao slican problem pa nasao resenje.

Link to post
Share on other sites

Nema potrebe ICV da se cisti na taj nacin. Dovoljno je malo WD40, samo da se deblokira, ali ne bih rekao da on stvara ovaj problem, jer to se dogadja i tokom voznje.

Ja bih provjerio sva crijeva jer ima sanse da ti vuce fals vazduh.

Link to post
Share on other sites

A kazite mi konkretno gde se nalazi ICV? Da li je on ispod usisnog leptira ili gde? Jeli bese ima tri pina u sebi na koji ide konektor i dali neko zna koliki otpor treba da bude izmedju ovih pinova bese 2-18-3 ako se ne varam. :preved:

Link to post
Share on other sites

Nasao sam ga ljudi . Hvala na uputima i pomoci jos samo da nadjem vremena da ga demontiram i ocistim. Kako li se skidaju one fabricke shelne?? :) Drugari moze li neko da mi kaze gde se nalazi CCV na ovom motoru???

Link to post
Share on other sites
Nasao sam ga ljudi . Hvala na uputima i pomoci jos samo da nadjem vremena da ga demontiram i ocistim. Kako li se skidaju one fabricke shelne?? :) Drugari moze li neko da mi kaze gde se nalazi CCV na ovom motoru???

BMW e36 Power nije imao te selne.

CCV? Ispod grane.

Link to post
Share on other sites

Ne znam druze kod mene su te selne na nekolicini creva ispod haube i nisu ono kao klasicne sa srafom za otpustanje i stezanje nego su isto tako metalne ali bez mogucnosti stelovanja pa sam zato i pitao da li neko zna kako se skidaju.

Link to post
Share on other sites

Resio sam taj problem. Vidite ocistio sam ICV koliko toliko jer nije u ultrazvucnoj kadici ( jer je bilo dosta prozivki upucene Babicu i od njegove strane drugima ) i sada ne mogu da se pohvalim da je super. Primera radi kada sam upalio auto prve tri sekunde pokusao je da se ugusi. Ajde skidan je motoric pa da se pribere. Dam gas par puta i ok. Medjutim kada sam krenuo da vozim krene normalno i onda kao na sec da hoce da se ugasi ono ne primi gas i ja na kvacilo i malo gas i nekako nastavi nije prvi put tako nesto da se desava ali ciscenjem ICV a nisam resio i taj problem pa ako neko ima savet ili predlog kako da resim taj problem bio bi mi od velike pomoci... Pomazite bombarduj te me savetima i idejama sta da radim? Hvala svima...

Link to post
Share on other sites

Posle jutarnje voznje stanje je ovako. Kada sam jutros upalio auto broj obrtaja je bio stabilan. Posle par minuta na svako kocenje do stajanja broj obrtaja je varirao ili tiltovao od 500 do 1200. Tako nekih 15 do 20 sec i onda se stabilise ali ili na 600 ili na 800 obrtaja kao da step motoric lera ne pali odmah oko stabilizacije lera. Da li neko ima ideju sta bi moglo biti u pitanju? Da li da jurim novi ICV ili sta?

Link to post
Share on other sites
Posle jutarnje voznje stanje je ovako. Kada sam jutros upalio auto broj obrtaja je bio stabilan. Posle par minuta na svako kocenje do stajanja broj obrtaja je varirao ili tiltovao od 500 do 1200. Tako nekih 15 do 20 sec i onda se stabilise ali ili na 600 ili na 800 obrtaja kao da step motoric lera ne pali odmah oko stabilizacije lera. Da li neko ima ideju sta bi moglo biti u pitanju? Da li da jurim novi ICV ili sta?

Pa, ne znam, ja bih probao da stavim ICV mada to nije sigurno.

Link to post
Share on other sites