Recommended Posts

Izgleda da je nekada udaren bio u zadnji desni kraj, i majstor kaze da bi trebalo mijenjati diff zajedno sa desnom poluosovinom (ispravite me ako grijesim)...

Eh sad me zanima je li moguce da se to sve s.ebalo od sudara (znam da pitam gluposti al haj), i sad ono najvaznije, je li moguce recimo da je diff ostao ok, ali da je ta poluosovina jedino sta ja znam, mozda se iskrivila loma pa sad pocne da zuji na 50kmh?

Kako cu znat koji je odnos diffa (kako da provjerim) da me sta ne zezne i ne ubaci mi neki drugi... isao bih naravno na taj fabricki 4.10. Po cemu se zna taj odnos diffa?

Nesto sam proucavao da sto je kraci odnos, manje vremena treba za ubrzanje ali je max brzina manja...

Je li sad to dodje ovako:

Diff 4.10 - 0-100kmh - 9.40sec - max speed 202km/h (recimo evo fabricki)

Diff 3.91 - 0-100kmh - preko 10 sec - max speed preko 202 (evo ovaj je kao fabricki dif od 318 obicnog)

Cuo sam da ima veze i sa potrosnjom, ali ne znam kako se manifestuje....

Da mi je samo znat kako da prepoznam koji je odnos ili cu morati vjerovati mehanicaru pa kako god??

Link to post
Share on other sites

Pise i na plocici koji je diff.

Sto kraci, bolje ubrzava, ali gubi na max speed.

Sto duzi, slabije ubrzava, ali dobija na max speed.

Sto kraci, vise trosi jer pri istoj brzini, radi na vise obrtaja, dok duzi istu brzinu razvija na manje obrtaja, tacnije rastereceniji ti je motor.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro... onda realno gledajuci ja mislim da nema kraci diff za kocku od 4.10 (fabricki kraci), tako da svakako ako stavim taj necu izgubiti na max speed buduci da fabricki nije ni bila veca, a i ubrzanje ostaje isto.

Tako da ako bih stavio duzi diff dobio bih na max speed (koju svakako ne mogu iskoristiti u 99% slucajeva u bih) sto mi uopce nije potrebno...

Gledat cu da to bude 4.10, jos samo da skontam je li pametnije prvo probati zamijeniti tu osovinu pa vidjeti kako stoje stvari...?

Link to post
Share on other sites